Wpis z mikrobloga

#mirkowyzwanie

Pomyliłem dni tygodnia myślałem, że to do dzisiaj (). Przepraszam...

a) Zrób grzańca (herbatę, wino lub piwo) i podaj na niego przepis.
b) Spróbuj morsowania.
c) Jeśli stan włosów na to pozwala, przez 7 dni noś inną fryzurę/upięcie. Pokaż zdjęcia

Wybrałem zadanie oznaczone literką a, czyli zrobienie grzańca. W sumie nigdy nie robiłem takiego grzańca, a pić czasami się zdarzyło. Miałem wsyzskto jakoś lepiej opisać ale mocny ten grzaniec i trochę zawróciło w głowie XD

Podaje składniki:
- wino
- inne wino
- rum
- swojski bimberek xd
- miód
- pomarańcza
- cynamon w patyku

Przygotowanie:
Bierzemy garnek i wlewamy do niego wino. Dolewamy drugiego wina. Potem dolewamy jeszcze rum i bimbrek (na oko, zależy jak dużo mocy chcemy). Wrzucamy patyk cynamonu i dodajemy sporą łyżeczkę miodu. Patyk ciężko połamać radzę uważać na gnoja. Grzejemy całość. Musimy wyczuć odpowiedni moment, nie możemy doprowadzić do wrzenia (tak przynajmniej było napisane w internetach). Gdy całość będzie gotowa (poczujemy charakterystyczny zapach) możemy podawać. Przelewamy do kieliszka na wino dorzucamy wyparzony plasterek pomarańczy, patyk i gotowe.

Test smaku i konsumpcja:
WOW to wyszło naprawdę dobre! Przynajmniej dużo lepsze niż miastowe grzane wino w mikrofali bez żadnych dodatków xDD. Co do mocy to w ogóle jej nie czuć, a dałem naprawdę sporo tych alkoholowych daodatków. Alkoholu nie nie czuć tylko w smaku więc OSTROŻNIE, bo potrafi zakręcić mocno w głowie.

Wszystko odkładam na ostatnią chwilę i tak samo miało być tym razem... ale nie wyszło (,). Mam nadzieję, że damy radę coś z tym zrobić. Proszę organizatorów o kontakt w tej sprawie.

Jeszcze raz przepraszam i zachęcam mocno do spróbowania grzańca (òóˇ). W komentarzu efekt finalny.
źródło: comment_1581709260Jd6kP72TP7v5MsAXECbMtF.jpg
  • 4
@Persil_w_gelu: Trzeba się zgłosić na ochotnika jak jest akurat organizacja i wywiązywać w terminie z zadań! To mój pierwszy raz i spaliłem na wejściu :/... Spróbuj grzańca polecam! ja już robię drugi garnek xD