Wpis z mikrobloga

@xibit: Świetna miejscówka wypadowa, jak chcesz coś info o Budapescie, to pisz też.
Jeśli macie w planach zwiedzać muzea i przybytki kulturowe, to z miejsca bierzcie budapest pass na 48h - darmowe wejścia do wielu muzeów, sieciówka na transport w cenie i wiele zniżek
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xibit: szentendrei utca Na tej ulicy parkowanie już by było za free?? W sumie będziemy od 15 po południu do 19go rano... I właśnie myślę czy jakiegoś pass nie kupić. Rodzina 4osobowa
  • Odpowiedz
@djsun: Jest Auchan na północy Obudai, zaraz przy Szentendrei utca, z tego co pamiętam, nie mają tam szlabanów i parkomatów sklepowych. Jeśli nie tam, to sprawdź np Buza utca i okolice. Pilnuj się tej mapy z linka, który Ci podałem, to nie dostaniesz mandatu :)

Tu masz budapest Card Pass- https://www.budapestinfo.hu/budapest-card
Najlepsza opcja to 48h, w tym czasie caaaałe dnie wykorzystywać ją na muzea i inne atrakcje, a pozostałe dni już
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xibit: dzięki kolego. Patrzyłem że odległość od Auchan do mojego miejsca pobytu to ok 3000m... Jeżeli chodzi o budapest card co jest obowiązkowe do skorzystania? Inaczej co polecasz :)
  • Odpowiedz
@xibit: Na pewno standardem zwiedzaczy jest: wzgórze zamkowe, baba z liściem, spacer dunajem od parlamentu w stronę baby z liściem, wyspa małgorzaty(na moście obok Was), no i jakieś tam atrakcje. Ciężko mi tak opisać z góry, bo jak się tu mieszka, to jakoś wszystko to tylko od święta się obmyśla, żeby kogoś oprowadzić :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xibit: dzięki :) Na chwilę obecną skorzystałem już z kilku twoich rad... Napisz mi jeszcze jak mam. P+R za blokiem, nie ma tam automatu to parking jest darmo.
  • Odpowiedz
Tak, darmo (na zdjeciu masz dodatkowo oznaczenie przekreślonej ZONY parkowania, więc luz - ale tak czy siak weekendy wszedzie free :))
  • Odpowiedz
@djsun: Jak jeszcze jesteście, to skoczcie sobie na Łukas Furdó (baseny termalne nieopodal Was), taniej o połowę niż w innych miejscach, a wcale nie gorzej :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@xibit: Powiem ci ja I dzieciaki zawsze, gorzej żona :) Nie wzięliśmy też strojów... Na chwilę obecną największy problem to dobrze zjeść... Jadłem langosza w retrolangos. Mi podszedł gorzej z żoną :)
  • Odpowiedz
Problematyczna ta żona, widzę :D
Hungarikum Bisztro - o 18 otwierają, ale mogą byc full rezerwacje
Mandragora - po stronie Budy, dobre, niebanalne jedzenie
Meatology na Bajscy Zilinsky - super jedzenie za bardzo dobrą cenę
Bamba Marha lub Lucky 7 Burgers - jeśli chodzi o najlepsze burgery
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xibit: hehe żona jak żona.... Powiedzmy taką wybrałem. Ostatnie pytanie. Zamiast budapestcard 48h chcę kupić 2x bilet 24h do 5osób. Orientujesz się może czy kupować go w automacie I czy ważny jest od momentu skasowania?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@djsun: zaraz bede przy automacie, to Ci sprawdzę. Bo chodzi Ci o zwykły bilet sieciowy na transport, tak?
  • Odpowiedz