Wpis z mikrobloga

Mirki, nie raz mi pomogliście, więc znowu się do was zwracam. Od ok roku mam zamontowany geberit w łazience, wszystko działało jak należy. Dzisiaj nagle, po spuszczeniu wody w toalecie oraz napełnieniu się zbiornika, zaczęła lecieć woda w toalecie dość sporym strumieniem. Woda zaczyna lecieć dopiero w momencie, kiedy zbiornik totalnie kończy się napełniać, słyszę że dopływ wody zostaje już praktycznie odcięty. Teorie mam dwie, albo woda zaczyna się przelewać przez "zawór przelewowy" (wybaczcie, nie jestem ekspertem, nie znam się na nazewnictwie), albo w jakiś sposób rozregulował się pływak. Zdjąłem pokrywę od panelu do spuszczania wody i udało mi się zakręcić zawór dopływowy, więc obecnie woda nie leci. Czy jest jakaś możliwość regulacji tego pływaka lub poziomu wody bez prucia ściany? Załączam zdjęcie "maszynerii" schowanej pod panelem.

#remontujzwykopem #dom #mieszkanie #hydraulika
ahiPL - Mirki, nie raz mi pomogliście, więc znowu się do was zwracam. Od ok roku mam ...

źródło: comment_1581552286CwG8vhLLIhSe9qxvkW3oIQ.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@ahiPL: oczywiście wszystko co się psuje można wymienić przez ten otwór. Najpierw zrób zdjęcia, żebyś poskładał wszystko z powrotem. Odkręć te dwie śrubki i zdejmuj tą białą ramkę. Potem wyjmij ten plastik z naklejką, może być na zatrzaskach, może trzeba coś przekręcić (to niebieskie). Wtedy będzie wszystko widać, odkręć wodę i zobaczysz podnoszący się w górę pływak. Zazwyczaj jest na patyku z gwintem, trzeba go trochę obniżyć, żeby wcześniej wode zamykał
  • Odpowiedz
@FilipWWL: hej, dziękuję Ci bardzo za odpowiedź, jutro rano zrobię jak mówisz. Czy mógłbym w razie dalszych pytań odezwać się na PW do Ciebie?
  • Odpowiedz