Wpis z mikrobloga

Szanowne Mirki, chciałbym przy wieczorze napisać kilka słów, zapraszam do poświęcenia chwili. Ogunie, zainspirował mnie post Mirka o tym, że w tv leci I Am Legend. Jest to słuchajcie dość ważny film w moim życiu, obejrzałem go po raz pierwszy jako bardzo młody człowiek i zmieniło się wtenczas moje spojrzenie na kino scifi, ale i sam wątek samotności w filmach. Co ciekawe, po latach (teraz mam 13, jestem u progu dorosłości) odbieram go podobnie, szczególnie pierwsza scena wciąż zwala mnie z nóg - zestawienie wywiadu z Emmą, cyk lek na raka, policjant na autostradzie i nagle bum - opustoszałe miasto, Will śmigający z psem. Wcisnęło mnie to za pierwszym razem w fotel i napelnilo takim nieprzyjemnym uczuciem niepokoju, naprawdę bardzo ciekawe przeżycie. No i rzecz jasna wspomniany Smith, którego pokochalem jak ojca od tego filmu :3 Tak czy siak, wiele koszmarów zawdzięczam temu tytułowi. Człowiek Omega z Hestonem tak mnie nie ruszył, choć też miał swój pomysł, był bliższy oryginalnej historii z powieści, gdzie typ był trochę takim filozofem, a wampiry co noc robiły oblężenie jego chaty. W ekranizacji lepiej przedstawiono motyw samotności (absolutnie kapitalny motyw z manekinami). Klimacik - petarda, także za sprawą cudnej muzyki. Oczywiście oficjalne zakończenie filmu każdy zna, mi się osobiście nie podoba, bo Willa lubię i szanuję, a tu przez babę i bombelka (ten bombelek potem występował w teledyskach The Lumineers :3) trafia do piachu. W książce zakończenie było inne, bardzo tragiczne i beznadziejne, jak ostatni gwóźdź do trumny po wcale niełatwej lekturze. Jest też leciwy film o tym samym tytule z Vincentem Price'em, ale to przemilczam i pomijam. W każdym razie polecam wszystkim, bardzo dobre kino, co by nie mówić, a sceny wymarlego, zarośniętego miasta wciąż robią spore wrażenie. I tyle na ten temat chciałem powiedzieć. Pozdrawiam i dobranoc!

#kino #film #dygresja #postapo #jestemlegenda #willsmith
Sepecha - Szanowne Mirki, chciałbym przy wieczorze napisać kilka słów, zapraszam do p...

źródło: comment_1581543670fdZwBbddKxytO5UCL8cmO5.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
słuchajcie dość ważny film w moim życiu,

obejrzałem go po raz pierwszy jako bardzo młody człowiek

teraz mam 13, jestem u progu dorosłości


film spoko, ale post jeszcze lepszy - jedno wielkie ROTFL
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@rol-ex No i po co mnie od razu obrażasz, gnido? Jakbym napisał, że mam 10 miesięcy to też byś mną tak gardził? A pierdzielę ten wykop i takich posrańców.
  • Odpowiedz
@Sepecha: ale ty jesteś smieszny, nie dość ze gówniarz z przerośniętym ego, to jeszcze frustrat - normalnie ROTFL w pigulce ( ͡º ͜ʖ͡º)

@AiWaN: wiesz, ze nie o zajawki chodzi, ale przerost ego nad treścią co zresztą komentarze OP potwierdzają ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@rol-ex Jak cię spotkam na ulicy, to powiem tacie żeby cię zbił.

Edit. Ty za to widzę jesteś nad wyraz dojrzały i szpagatowo inteligentny. Przerost ego nad treścią... ()
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Nigdy nie można luźnej dygresji tu wstawić, zawsze jakiś rozklikany leszcz się trafi. Niech no tylko urosnę.
  • Odpowiedz