Wpis z mikrobloga

lubię makaron serowo-brokułowy. jednak mam z nim pewien problem - jest on dla mnie trochę zbyt nudny, sam w sobie brokuł nie kontrastuje ciężkiego smaku serowego sosu. przedstawiam moją wersję owego makaronu. ,,moją'' bo choć przepis jest klasyczny, to brokuła zrobiłem po swojemu, nadając mu trochę innego smaku niżeli miałby być po prostu ugotowany.
tak więc - na patelni roztapiam łyżkę masła, wrzucam tam pokrojonej cebuli oraz również pokrojony duży ząbek czosnku, wraz z pestkami papryki chilli. po lekkim podsmażeniu wrzucam brokuła w kawałkach dając mu się obsmażyć. wlewam pół szklanki wody oraz sos sojowy. zakrywam całość i duszę, pozwalając sosu się zredukować, a brokułowi nabrać pełni smaku.
makaron gotuję al-dente.
w rondelku rozpuszczam masło i robię zasmażkę, którą zalewam mlekiem. mieszam dokładnie. gdy uzyskam jednolitą konsystencję, to sos doprawiam pieprzem oraz solą. jeżeli wyszedłby zbyt rzadki to po prostu zagęszczam mąką [ma być bardzo kremowy]. dodaję ser - najlepszy rezultat da połączenie cheddar x parmezan, ale na dobrą sprawę można użyć wszystkiego.
wrzucam makaron do rondelka i mieszam, dając mu się oblepić w aksamitnym sosie. zdejmuję patelnię z brokułem i warzywami z ognia. wyławiam cząstki brokuła i wrzucam do makaronu mieszając.
PS: nie pozbywajcie się sosu z patelni. jest idealny do ryżu z warzywami.

m.....z - lubię makaron serowo-brokułowy. jednak mam z nim pewien problem - jest on d...

źródło: comment_1581527379e8sBJ08jwK7UzcmuBQorYq.jpg

Pobierz
  • 5