Wpis z mikrobloga

Mirki, gdzie najlepiej kupić rewolwer cp? Namiar na jakiś sklepik internetowy, czy coś :) Przy okazji dwa pytania- czy lufa 4,75", 5,5" jakoś dyskwalifikuje pukawkę? Wizualnie bardziej podobają mi się takie rewolwery ale nie chciałbym kupić w założeniu absolutnie niecelnego urządzenia :D Druga kwestia- jak to w końcu jest, bo byłem przekonany że można strzelać z CP tylko na strzelnicach, a znajomy ostatni w rozmowie twierdził że można jechać daleko od zabudowań, w pola, łąki i legalnie tam strzelać do tarczy- prawda? Jak to na ten moment wygląda w kwestii "pozwolenia"? Nadal wystarczy dokonać zgłoszenia na komendzie policji i kropka? Jak jest w przypadku CP z sejfem na b--ń? Wymagany?
#bron #czarnoprochowce #bronczarnoprochowa
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
1. CP kupujesz na dowód bez problemu. Radzę jednak w poważnych sklepach, militaria.pl, Kaliber, Saguaro Arms, Doctor Gun lub w zasadzie każdy sklep z bronią. Na jakimś allegro można kupić badziewie. Na pierwszy radzę też nowy, nie używany. Plus w sklepie ci wszystko podpowiedzą i doradzą.
2. Dłuższa lufa = lepsza celność, ale 5,5 cala też bezproblemowo na 25 metrów daje radę. Więc to kwestia raczej gustu. W żaden sposób nie dyskwalifikuje.
  • Odpowiedz
Przy okazji dwa pytania- czy lufa 4,75", 5,5" jakoś dyskwalifikuje pukawkę?


@vivanat: Czemu by miała? W epoce były snubnose albo bulldog z lufą oberżniętą nawet do 2 cali.

Celność na typowych odległościach zbliżona, jest pewnie minimalny spadek energii pocisku i tyle. W przypadku Reimingtona Uberti może być tylko problem z wysokością muszki, w moim przypadku w 5,5" muszka była za wysoka i żeby trafić to musiałem na 15m celować w
  • Odpowiedz
  • 0
@maniak713 no tak, masz racje. Trzeba uważać na to. Rewolwer, proch, kule, kapiszony, przybitki i olej do smarowania plus szczoteczka do zębów i patyczki do uszu w zupełności wystarczy na początek.
  • Odpowiedz