Wpis z mikrobloga

#cfw #konsole #ps3 #ps3jailbreak #playstation

Siemanko,

Mam PS3 Slim 160 GB, CECH-3004A, wersja 4.85, FW sprawdzane przez MinVerChk to 3.65 (pokazuje, że nowsze od tego to 3.66). Jak zrobić jailbreak? Podobno przez jakieś EXPLOIT? W ogóle nie wiem o co chodzi.
Próbowałem wgrać normalne update 4.85.1 przez pendrive, ale nie nadpisało poprzedniego...
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DonAndresPL8: HFW instaluj przez safe mode. Powinien pojawic sie komunikat jak tutaj.
Jak to przejdzie to jestes gotowy do instalacji HENa. Sproboj najpierw "Hen auto installer". U mnie nie dzialalo, wiec musialem robic przez alternate.
  • Odpowiedz
@rethil:
"Podłącz kontroler do systemu PlayStation 3 za pomocą kabla USB i naciśnij przycisk PS, aby przejść do trybu bezpiecznego."

Na koniec wejścia do trybu bezpiecznego mam coś takiego. Nie mam oryginalnego pada. Więc nie mam przycisku PS
  • Odpowiedz
@DonAndresPL8: jailbreak ps3.
CFW mozesz wgrac jezeli MinVerCheck pokaze Ci 3.55. Dla pozostalych modeli jest HFW. Wgrywasz zmodyfikowany firmware podatny na exploita. Do uruchomienia exploita potrzebny jest HEN. Po tym konsola zachowuje sie prawie jak taka z CFW. Innych opcji nie ma.

Na koniec wejścia do trybu bezpiecznego mam coś takiego. Nie mam oryginalnego pada. Więc nie mam przycisku PS.

Nie masz takiego okraglego przycisku po srodku pada?
  • Odpowiedz
@rethil: Mam start i Analog. Pada mam do kompa. Jak nie instaluję przez Safe mode, to pokazuje że wgrane jest najnowsze oprogramowanie juz i nie da się nowszego. Wcześniej wgrywałem 4.85.1 HFW.

Dobrze rozumiem, że jak teraz wejdę na stronę HEN Auto INstaller, to wszystko pójdzie gładko?
A Exploit się uruchomi sam po zainstalowaniu HENa?
  • Odpowiedz
@rethil: yhym spoko. Jak wchodzę w ustawienia to nadal jest napisane Model urządzenia 4.85, nie ma nic o [HFW] etc. To pewnie przez to auto installer HEN nie poszedł. Teraz próbuję manual. A jak się nie uda to skombinuje pada i bedziemy probowac
  • Odpowiedz
@rethil: Kurcze no niby się zaktualizowało - PS3 przeszedł w tryb 1080p, czego wczesniej nie było. Ale w info o systemie nadal widnieje 4.85, a auto i manual HENa nie idą... chyba zostaje mi Quick Setup Recommended Method
  • Odpowiedz