Wpis z mikrobloga

Mam takie krótkie pytanie, a w zasadzie ankietkę dla mirków i mirabelek, którzy utrzymują się i mieszkają sami.
Ile wydajecie miesięcznie na jedzienie? Pytam, ponieważ wciąż się waham w kwestii wyprowadzki. Niby względnie bezpiecznie założyłem sobie kwotę ok 700zł w swoich wyliczeniach i nadal po odliczeniu wszystkich opłat powinno mi zostać z 500-800zł na odłożenie, kupno ciucha raz na ruski rok, czy jakieś pierdoły, ale cięgle mam wątpliwości. Niedzielne obiadki a być może i sobotnie możliwe że u mamy nadal. Nie zamierzam też zbytnio kombinować, przyzwyczajony jestem do średnio zróżnicowanej diety i nie jest dla mnie problemem jeść trzy dni z rzędu to samo, a wiadomo, że będąc samemu łatwiej jest nagotować większą porcję, zapakować do boksów i tyle, ale nie chcę też dostać raka żołądka czy jelit w ciągu roku, więc dieta czokoszokowa odpada xD
Czy możliwe jest, żeby zejść do poziomu 500zł/msc? W sumie do tej pory obiady i tak jadałem zawsze na firmowej kantynie i codzienny obiad przez średnio 20 dni w miesiącu wychodził mi koło tych 500zł, do tego doliczając zbędne gówna z których rezygnuję, typu 3 puszki pepsi z automatu w ciągu dnia. BIorąc pod uwagę, że chcę teraz gotować sam, połowa weekendów pewnie mi wypadnie to wydaje mi się to realne, ale wolę zapytać, jak to w praktyce wygląda.

Obrazek relatywny xD

#dom #finanse #jedzenie #pytanie #kuchnia #ankieta #finanse #pytanie
SKYFander - Mam takie krótkie pytanie, a w zasadzie ankietkę dla mirków i mirabelek, ...

źródło: comment_1581444561TxSxMQujsXUI0SB4FK02o0.jpg

Pobierz

Ile wydajesz miesięcznie na jedzenie?

  • 300zł lub mniej (czokoszoki) 8.3% (6)
  • 300-400zł 8.3% (6)
  • 400-499zł 6.9% (5)
  • 500-599zł 15.3% (11)
  • 600-699zł 9.7% (7)
  • 700-799zł 4.2% (3)
  • 800-1000zł 16.7% (12)
  • Ponad 1000zł 30.6% (22)

Oddanych głosów: 72

  • 8
  • Odpowiedz