Wpis z mikrobloga

Hejka Mirki, kurczę, nie wiem co jest grane. W końcu zdecydowałem się pobrać GTA V na nowym PC i co się okazało? Że gra pomimo prawie 200 fpsów podczas jazdy się zacina i następuje spadek FPSów. Nie wiem czym to jest spowodowane, ale raczej RTX 2060 Super i Ryzen 3600 powinien dać sobie radę z tą grą. Zastanawiam się gdzie szukać przyczyny...
Coś nie tak z podzespołami? Jedyne OC jakie robiłem to RAM na 3600MHz i stress test pokazał, że wszystko działa stabilnie.
Jakieś porady? Co zrobić? Może jest to spowodowane tym, że po raz pierwszy odpaliłem tę grę i mapa musi się jakby "wyrenderować".
Z góry dziękuję za jakąkolwiek poradę!
#pcmasterrace #amd #nvidia #gta
mariobit - Hejka Mirki, kurczę, nie wiem co jest grane. W końcu zdecydowałem się pobr...
  • 21
  • Odpowiedz
@mariobit: pamietam, że mialem kiedys ten problem i było to chyba spowodowane sposobem odczytu myszki przez gre. W opcjach gry bylo do wyboru bodajze do wyboru windowsowy/sterownikowy myszki i tam jeszcze jakas 3. opcja. Pokombinuj z tym.
  • Odpowiedz
@mariobit: mialem takie przycinki na slabszym kompie (1060 6gb, i5 7600k, 24gb ramu). Powodem byl dysk w Gta 5 i kazdej innej grze (nawet lol). Przenies gierke na SSD (mam nadzieje ze na ssd masz rowniez zainstalowany system).
  • Odpowiedz
Coś nie tak z podzespołami? Jedyne OC jakie robiłem to RAM na 3600MHz i stress test pokazał, że wszystko działa stabilnie.


@mariobit: To, że jest stabilnie, to nie znaczy, że procesor/pamięć działa stabilnie.
Domyślny VSOC powinien być OK, a nawet można byłoby się pokusić o jego zmniejszenie. Natomiast nie wiem co masz za RAMy, bo tu ewidentnie włącza ci się Gear Down. Jakie masz napięcie? Daj zrzut z CPU-Z zakładka memory
  • Odpowiedz