Wpis z mikrobloga

Kuźwa ludzie! Jak to jest z tym przekrokiem. Szukam hardtaila - rower górski. Mam 173cm, w nodze po wewętrznej stronie z 78cm. Szukam 29'er z małym przekrokiem by jajca były bezpieczne. Siedziałem na meridzie bignine 100(M), gdzie przekrok to 72,7cm. A nadal mi jajca dotykają ramy. Czy powinienem mieć paro centrymetrowy odstęp od jajec, czy nie patrzeć na to zbyt mocno? Tu widziałem podzielone zdania, że muszę mieć odstęp a inni że byle nie wiszę za mocno na ramie bo i tak jak jebne to nie ma różnicy. Według kalkulatora meridy powinienem mieć M'ke, S'ka ponoć zdecydowanie za mała będzie na mnie(słowa sprzedawcy, że bym jak na komunijnym rowerze wyglądał, a S'ke by proponował komuś około 165cm wzrostu). Oglądam geometrie rożnych marek na necie ... rozmiary M/S z Cube na 27,5 kołach, a tam jest większy przekrok niż na tym 29erce z Meridy...
Tak samo canondale hard taile na kołach 27,5 mają większy przekrok.
Człowiek z tego wszystkiego nie wie jaki rower kupić... jeszcze co jeden sprzedawca to ci inne morały gada. Jedni twierdzą że jedyny prawilny rozmiar kół to 29'er. Jeden z kolei gadał ze za mały wzrost mam na 29'er. Człowiek dostaje jebla w głowie i nie wie co kupić i czego szukać.

#rower