Wpis z mikrobloga

Mirki, mam problem z moim mango hodowanym od pestki. Od jakiegoś czasu na niektórych liściach pojawiły się takie plamy na liściach, które powoli wędrują od czubka liścia w kierunku łodygi. Objęte są najstarsze, dolne liście, górne wyglądają całkowicie w porządku.
Mango generalnie rośnie i się cały czas rozwija. Było niecałe dwa miesiące temu przesadzone do większej doniczki. Co to może być? Jak temu zapobiec?

#ogrodnictwo #rosliny #mango
drhab - Mirki, mam problem z moim mango hodowanym od pestki. Od jakiegoś czasu na nie...

źródło: comment_1581344565GiCz7Tag1HRqnRonZ7vrrD.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@drhab: miałem podobnie, liście usychały, a nowe wyrastały do póki nie zmieniłem miejsca, wtedy padło całkowicie. Może za dużo wody, może za mała wilgotność w pomieszczeniu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@drhab: Znalazłeś przyczynę? Na pierwszym moim mango przeprowadziłem eutanazję po czymś takim. Pod koniec wyglądał jak długi chudy patyk z czterema liśćmi na górze. Zaczęło się po przesadzeniu. Teraz wypadałoby przesadzić drugie i boję się, że skończy tak samo.
  • Odpowiedz
@Dzidaloo: Kurcze, możliwe że tutaj też zaczęło się po przesadzeniu ( ͡° ʖ̯ ͡°) Zdecydowałem się obciąć uschnięte końcówki. Przez ponad miesiąc był względny spokój, myślałem że się udało, ale niestety ostatnio znowu zaczęły brązowieć.

W chwili przypływu weny zbudowałem nawet małą "szklarnię" z folii, żeby zwiększyć wilgotność. To było niedługo po obcięciu końcówek liści. Teraz od kilku tygodni stoi normalnie na parapecie i niedawno zaczęło znowu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@drhab: Kurde, wszędzie artykuły jak wyhodować z pestki, a co dalej to nie ma ;) U mnie w doniczce jak przesadzałem mango na działkę był jakiś grzyb, więc obstawiam, że było za mokro.
No nic, zobaczymy. Jutro przesadzam. Pierwsze padło po 5 latach, zobaczymy czy drugie przeżyje, jak nie to zacznę zabawę od nowa.
  • Odpowiedz