Wpis z mikrobloga

Cytat z reddita, proszę mnie nie pytać o szczegóły.

Niebieski pokazuje dopasowanie wykładnicze (nieskończony wzrost w tym samym tempie). Żółty pokazuje dopasowanie sigmoidialne. Zasadniczo zakłada to, że wirus jest ograniczony przez to, jak bardzo może się rozwijać, i jest oparty na modelu epidemiologicznym zwanym „SIS” (zobacz moje źródła, jeśli jesteś zainteresowany). Oba są bardzo różne. Wirus oczywiście musi przestać rosnąć w pewnym momencie, ale nie jest jeszcze jasne, czy pójdzie teraz żółtą ścieżką, ponieważ wiele modeli przewiduje znacznie wyższą liczbę infekcji. Co z tymi dwoma obszarami? Nazywa się je granicami niepewności, nie należy ich wykorzystywać do przewidywania. Wyobrażam je sobie jako coś takiego: jeśli dokładna kopia drugiej ziemi miałaby zacząć się w dniu infekcji, a potem wszystko byłoby losowe, ziemia # 2 prawdopodobnie leżałaby w tych obszarach.

W przyszłości postaram się wprowadzić bardziej zaawansowane modele, ale ich parametry są trudne do dopasowania. Będzie to jednak konieczne, ponieważ prosty model SIS wydaje się rozpadać, tak jak to miało miejsce w przypadku wykładniczym.


Więcej: https://www.reddit.com/user/tipfom/
#chiny #koronawirus #2019ncov #wuhan
Pobierz QoTheGreat - Cytat z reddita, proszę mnie nie pytać o szczegóły.

 Niebieski pokazuj...
źródło: comment_1581335431OgsuVMQQstR2kMo7qpQxDQ.gif
  • 5
@Dresiu:

W schizofrenii występują zaburzenia myślenia. Pacjent może być chociażby rozkojarzony. Wtedy nie może skupić się na danej czynności, skoncentrować, jego myśli są rozbiegane, nie są ze sobą połączone. Często wątki w jego wypowiedzi są porozrywane, nie tworzą jakiejś spójnej, logicznej całości.