Wpis z mikrobloga

Mirki z Trójmiasta: gdzie w okolicy można wybrać się na #rower #mtb aby zapewnić amortyzatorowi nieco pracy? Wiem, że jest kawałek fajnej górki na Redłowie, ale szukam czegoś bliżej Żabianki, jazda po płaskich ścieżkach rowerowych to nie jest najlepsza zabawa.

Park Reagana jest tak wydeptany, że pasuje raczej pod gravel więc następną dobrą opcją wydają się Lasy Oliwskie. Pytanie gdzie konkretnie się skierować? Góra Głowica? Dolina Ewy? Z tego co widzę, na rowery.trojmiasto.pl skupiają się raczej na utwardzonych trasach (albo to ja miałem pecha na takie trafiać ¯_(ツ)_/¯).

#rowerowetrojmiasto #rowerowygdansk
Aramil - Mirki z Trójmiasta: gdzie w okolicy można wybrać się na #rower #mtb aby zape...

źródło: comment_1581275149olFliRdlIweADaV5HVT84E.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Aramil: W Sopocie w lesie są fajne trasy, ale jak jesteś mniej zaawansowany to polecam tez lasy koło jednostki wojskowej na Dębogórzu ale to jeszcze dalej niestety

Masz aplikacje trailforks tam masz trasy
  • Odpowiedz
@Aramil: generalnie lasy oliwskie. Jak Żabianka to np okolice pachołka potrafią zapewnić całkiem miłe doznania. Po prostu wjedź w las i na pewno się nie zawiedziesz. Gdzie byś nie wjechał będzie ok.
  • Odpowiedz
@Aramil: Mas mega las przecież. Między Słowackiego a potokowa jest fajnie. Okolice pachołka to tez niezle trasy no i tak jest trochę dh nawet.

Zapisz się na garmina to poznasz fajne trasy.
  • Odpowiedz
@mchmjszk: Mniej zaawansowany niekoniecznie, ale kategoria wagowa mocno ogranicza to na co mogę sobie pozwolić w kwestii dropów, etc. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzięki wielkie za Trailforks, nie znałem wcześniej, a to idealne narzędzie żeby zorientować się w nowym terenie. Dzięki tej mapce oraz podpowiedziom Bibsz i Yggdrasila mam już wstępnie wyklarowaną trasę.

@bibsz: A dodatkowa zaleta to wieża widokowa. Już wiem skąd rozpocznę
  • Odpowiedz
@Aramil: Jeżeli chodzi o garmina to mtbseries.pl, tam są trasy. Ogólnie garmin to maraton MTB do przejechania na hardtailu do XC. W zeszłym roku był jedno miejsce, gdzie dużo ludzi odpadało, bo technicznie było trudne, ale do przejechania na HT. Polecam wgrać sobie trasę i przejechać, całkiem fajna.

Do tego jak ktoś napisał to trailforks. Jak ja zacząłem jeździć to po prostu jeździłem po lesie i szukałem sam, zresztą dalej
  • Odpowiedz
@Aramil: w ogóle nie patrz na jakieś trasy jedz w las na ślepo. Dróg i ścieżek jest mnóstwo. Na pewno trafisz na coś fajnego. Eksploruj i poznawaj. Weż telefon bo zabłądzić dość łatwo w trakcie takiej wycieczki.
  • Odpowiedz
@Aramil: Polecam aplikację Trailforks, by nie tracić czasu na chaotyczne poszukiwania ciekawych tras. Jeżeli szukasz mocnych wrażeń i technicznie trudnych przejazdów, to wybieraj trasy czarne i czerwone. Jeżeli chcesz łagodnie rozpocząć sezon, bez kontuzji, to niebieskie. Kamienna twarz to jeden z najbardziej kultowych singli. Spójrz na mapę, jest w czym wybierać.

@radoslaw-szalkowski: ʕʔ
panidoktorod_arszeniku - @Aramil: Polecam aplikację Trailforks, by nie tracić czasu n...

źródło: comment_15813225136wOzJaCc4Lg5r61utU5x1P.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@bibsz: Wkładasz mi w usta nie moje słowa i mocno nadinterpretujesz :) To czysto subiektywna opinia i o taką zapytał OP. Jeśli jesteś nastawiony na eksplorację okolic, wówczas Twój sposób pewnie sprawdzi się doskonale i absolutnie tego nie neguję. Nie widzę jednak sprzeczności w tym, by wcześniej zerknąć na ciekawą i sprawdzoną pod względem trudności trasę. Oczywiście jest mnóstwo odcinków, których nie ma na mapie, tak więc do odważnych świat
  • Odpowiedz
@pani_doktor_od_arszeniku:
być może - ale to nie ja pisałem o chaotycznych poszukiwaniach ciekawych tras w miejscu gdzie tak naprawdę są same ciekawe trasy.
:)

A jeśli nie sa ciekawe to tylko ze względu na działania gospodarcze LP polegające na pozyskiwaniu drewna. Ale tego na mapach nie ma….
Bo to co było rok temu fają trasą teraz może już nią nie być. A to co kilka lat temu nie nadawało sie
  • Odpowiedz
@bibsz: Nadal nie rozumiesz :) Moje słowa odnosiły się do Twojego zarzutu, jakoby korzystanie z dobrze opisanych i aktualnych tras za pomocą Trailforks, ograniczało się do jazdy z telefonem w ręku wzdłuż wyznaczonych linii. Polemizowałabym ze stwierdzeniem: są same ciekawe trasy, zwłaszcza jeśli szukasz technicznie trudnych tras. Widzę, że czerpiemy przyjemność z zupełnie innych bodźców i niech tak pozostanie. Moim celem nie jest przekonanie Cię do moich racji, czy
  • Odpowiedz
@bibsz: W kwestii poszukiwania tras zgadzam się z @pani_doktor_od_arszeniku: Jazda w nieznane to jest takie właśnie chaotyczne szamotanie się po okolicy. Co z tego że znajdę coś ciekawego, jeśli i tak nie będę w stanie tam później trafić (o ile nie splamię swojego honoru zatrzymaniem się i spisaniem koordynatów ( ͡° ͜ʖ ͡°))?
Osobiście w nowym terenie zawsze zaczynam od bardziej popularnych tras, po
  • Odpowiedz