Wpis z mikrobloga

Mireczki mam pytanie dot. #internet #orange . Mam mniej więcej po drugiej stronie mam sąsiada który jest podpięty do internetu po kablu (mieszkam na wsi jak coś) Czy orange albo ktoś inny byłby chętny do przeciągnięcia kabla na drugą strone ulicy? Ode mnie do sąsiada jest z 20/30m. Mój dom to ostatni dom na wsi i nikt inny by na tym nie skorzystał. Drugi punkt od którego mogliby pociągnąć kabel jest oddalony o około 70m.

#pytaniedoeksperta
Gr888 - Mireczki mam pytanie dot. #internet #orange . Mam mniej więcej po drugiej str...

źródło: comment_1581273270Uhdzq7V4BZRocYV3CsBCoF.jpg

Pobierz
  • 22
@chleb_z_baltony: a jest jakaś możliwość że np podpisze jakiś papier że przez 5 lat będę przedłużał z nimi umowe? Potrzebuje internetu bez limitu z sensowną prędkością a radiowy jak i mobilny u mnie ssie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gr888: tak, pomaranczowy to telefoniczny., ja mialem zakonczenie u siebie i sam kopalem i go ciagnelem do domu. technik tylko na aktywacje wszedl. wczesniej wszystko z nim obgadalem, sam niechcial tego robic...
@Gr888: Siema, najprościej będzie jak założysz zamówienie przez infolinię lub www.orange.pl. Zamówienie jest od razu wywiadem technicznym, przy braku możliwości poznasz zakres prac niezbędnych do podłączenia Cię do sieci. Daj znać jak złożysz zamówienie :) Trzymaj się. #orangeteam
@Igor-Leonow: Niezle są u was weryfikację. Pod adresem moich rodziców mapka z zasięgiem pokazuje dostępność Neostrady, nie tylko u ich ale na całym osiedlu domów jednorodzinnych. Jednak gdy przyjechał monter stwierdził, że nie możliwości i pojechał, wygląda na to jakby Orange deklarował zasięg w całej okolicy pomimo tego, ze można tylko podłączyć działki wzdłuż szosy.
@fikusny_marian: Cześć, Podejżewam, że gdyby była infrastruktura teletechniczna zrobiona na osiedlu to sprawa miałaby się trochę inaczej. Jeżeli partner techniczny przychodzi i widzi, że kablem jedynie podwieszkami po domkach mógłby wykonać podłączenie to wystawia BMT. Bez kanałów teletechnicznych na takich osiedlach to ciążka sprawa. A z badaniem zasięgu tak jest, bo miedzią możesz podejść wszędzie (dlatego domek Twoich rodziców jest w zasięgu) jak są możliwości. Dopiero fizyczna weryfikacja daje info czy
@Igor-Leonow: Ze co? Podajecie w zasięgu klikadziesieciu domostw gdzie nigdy nie było i nigdy nie będzie możliwości technicznych? Pomimo tego nadal wszystko wisi jako dostępny zasięg usługi na stronie, tak samo podane są te adresy w UKE jako możliwość podpięcia usługi ja rok 2017, wygląda jak próba zaczernienia białych plam. Niezły nonsens.
@fikusny_marian: Podałem jedynie przykład, co mogłoby być powodem braku możliwości technicznych. Skoro jak pisałeś, że działki wzdłuż szosy mogły by mieć dostęp do Neostrady to dlaczego inne domki go nie mają? Dowiadywałeś się co jest przyczyną BMT na Twoim osiedlu? #orangeteam