Wpis z mikrobloga

#korwin mówi głośno to co wszyscy myślą, a tak naprawdę boją się powiedzieć. Ja nic nie mam do inwalidów, bardzo fajnie, że uprawiają sport, mają swoją pasję. Ale naprawdę nie mam chęci oglądać piłki nożnej w wykonaniu inwalidów, bo tego się oglądać nie da.
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@stefan_pompka: @relik39: Moim zdaniem jak nie ma się do czegoś predyspozycji, to się tego po prostu nie robi. To tak jakby w ramach akcji "sport dla wszystkich" stworzyć odmianę koszykówki dla ludzi poniżej 1,80m.
  • Odpowiedz
@Deep @Keffiro @maqs7 @stefan_pompka wszystko byłoby ok z nieoglądaniem, gdyby jednocześnie nie płaciło się na to daniny przez podatki państwowe. Nikt nie ma nic przeciwko inwalidom grającym w coś czy próbującym uprawiać ułatwione dyscypliny sportowe, ale dlaczego my mamy płacić za ich pasję/zabawę/walkę z przeciwnościami losu? Niektórzy jak np. ten gość ze studia na wózku uprawiają niebezpieczny sport i sami są sobie winni swojej aktualnej sytuacji z tego
  • Odpowiedz
@Geomemnon: A po co finansować zwykłych olimpijczyków? Dla niepełnosprawnych oglądanie paraolimpijczyków może być motywacją i sprawiać im przyjemność. Tak samo jak dla sprawnych oglądanie olimpijczyków. Zresztą wielu niepełnosprawnych płaci podatki.
  • Odpowiedz
@Deep: a nie wiem, ale choćby i to było 5 zł to o 5 zł za dużo. Ale ja nie mam nic przeciwko niebezpiecznym sportom! Skąd to wziąłeś? Chociaż jeżeli przez tak idiotyczny szlak myślowy doszedłeś do zabronienia telewizji, to chyba nie mam co się spierać, quid pro quo.

@maqs7: jakiś tam prestiż na arenie międzynarodowej i bodziec dla ludzi żeby nie zaniedbywali swojego ciała - plus taki,
  • Odpowiedz
@Deep: nie każ mi pisać, że masz problemy z myśleniem. Należysz do tej większości, która ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem? Sporty ekstremalne, niebezpieczne są ok. Wydawanie pieniędzy publicznych na ludzi, którzy mają jakieś tam wady tylko z tego tytułu, że chcą uprawiać swoje dyscypliny sportowe lub parasportowe nie. Rozgranicz proszę obie rzeczy.
  • Odpowiedz
@Deep: Nie, niech robią co chcą, nie mam nic do nich! Ale dlaczego za pieniądze ludzi, których oni kompletnie nie interesują?

Proszę bez wycieczek osobistych, to co bym ja robił na ich miejscu niewiele tu znaczy, w każdym razie nie zmieniłbym stanowiska.

A poza tym mnóstwo ludzi ledwo wiąże koniec z końcem. A na swoje pasje trzeba zarobić a nie łapę wyciagać, nie socjalizuj.
  • Odpowiedz
@Deep: posiadanie wyobraźni pozwala na wyobrażenie sobie co by się zrobiło.

Jeżeli człowiek na wózku jest taki od urodzenia, to pomóc może mu rodzina. A jeżeli nie - wolna wola była się ubezpieczyć. Tak czy inaczej nogi nie są niezbędne do zarabiania pieniędzy, jeżeli zauważyłeś.

A, pewnie - lepiej żeby te "kilka groszy" poszło na takich ludzi niż na np. TVP czy inne takie, ale to wciąż wybór co jest
  • Odpowiedz