Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Witam,
Jestem szczęśliwym posiadaczem telefonu #xiaomi #redmi5plus. Bootloader odblokowany, wgrane #miuipolska w ostatniej dostępnej wersji dla tego telefonu.
Problem mam z wgraniem #root. Pół roku temu wszytko działało bez problemów, natomiast na tą chwilę po każdorazowym ponownym wgraniu #miuipolska i próbie wgrania #magisk aby zrotowac telefon, następuje bootloop i kończy się to po około 20 minutach powrotem do recovery. Za każdym razem jak wgrywamy Magisk następuje bootloop.
Ktoś, coś, jakiś sposób ma na tą przypadłość?

Dane: Xiaomi Redmi 5 Plus
Wersja Miui: Miui 11, wersja 9.10.10
Recovery: Orange Fox Recovery
  • 7
@Kapitan_Ameryka:
Czy nie używasz może custom kernela?
Czy masz już zainstalowane jakieś moduły do Magiska?

Xiaomi już jakiś czas temu zaczęło cudować z akceptacją polityk SELinux jeden jedyny raz podczas bootowania systemu, przez co jakiekolwiek moduły używające live patching SEPolicy w API Magiska mogą powodować bootloop, od 20.3 do modyfikacji SELinux służy osobny plik gdzie powinny wylądować polityki.
Przynajmniej w przypadku Androida 10, a z tego co widzę u ciebie 9.10.10
@Kapitan_Ameryka: @PurpleHaze:
innym problemem może być też to, że OrangeFox/Magisk nie zdejmuje szyfrowania jak powinien, albo wręcz przeciwnie, zdejmuje, ale flaga force encryption została.
ew. dm-verity powinien być zdjęty a nie jest.

Jest jeszcze opcja, której możesz spróbować, tzn w ustawieniach OrangeFox wyłączyć wsparcie dla MIUI OTA i odznaczyć zachowanie flag DM-Verity/Force Encryption.
Od kiedy pamiętam ta opcja potrafiła nieziemsko namieszać po każdej aktualizacji xiaomi.eu na niektórych modelach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kam821: szanuje za wiedzę i chęć pomocy.

Problem rozwiązałem. Zainstalowałem Magiska wersję 18. Odpalił się telefon, następnie aktualizacja do ver. 19.3 i tak to zostawiam. Nie mam zamiaru aktualizować do najnowsze ver.20. Root działa. Tyle było mi potrzeba.
Dzięki wszystkim za pomoc.