Wpis z mikrobloga

@Zurbach: Nie ma co panikować. Dużo kasy idzie na Root out corruption i Army maintenance - czyli pewnie niedawno skończyłeś wojnę. Za chwilę to spadnie z listy wydatków i będziesz pewnie na plus.
Zawsze możesz też wyłączyć forty i zmniejszyć utrzymanie floty (niehandlowej) na czas pokoju.
@bungaBunga: #!$%@?. Przed chwilą odpaliłem pierwszy raz czwórkę (trochę grałem w III) w trybie Ironman. Poszło parę lat, tak ponad godzinka, Teutonom wyskoczył Danzig, który poprosił mnie (Polskę) o pomoc. Wojna poszła spoko, Krzyżacy pod okupacją, dałem save, już miałem żądać od nich prowincji, kiedy #!$%@? z Danzigu zawarły pokój i wszystkie zdobycze poszły się walić. Da radę jakoś to cofnąć? Nie chce mi się zaczynać od nowa...
@D3v0: No w tym, że to Danzig wywołał wojnę, którą zakończył tuż przed tym, jak miałem żądać od Kryżaków prowincji, w efekcie czego zostałem z niczym. Wydymali mnie.
@Zurbach: Szkocja Szkocją, ale co z Aragonią?

@Salpinx: Tak ma być, zresztą ledwo o tym na tagu pisaliśmy. Ty dostaniesz Danzig jako wasala i go wchłoniesz, nie zużyjesz admin points, nie dostaniesz agressive expansion, musiałeś walczyć tylko z Zakonem, a nie z jego sojusznikami, same plusy. Najbardziej właśnie opłaca się przekazywać w czasie wojny wszystkie prowincje Gdańskowi, żeby wziął cały Zakon dla siebie.