Wpis z mikrobloga

@krul_goblinuw: no w sumie

Najważniejsza kwestia. KNOBY. Jak wygląda sprawa, kiedy chcę przeskakiwać pomiędzy parametrami, którymi steruję danym knobem. Te pokrętła mają ograniczony zakres ruchów, a więc przekazują do DAW-u informację o swojej pozycji.

Co w sytuacji, kiedy pod jednym knobem w Abletonie mam zmapowany przykładowo attack w jednym syntezatorze, a w drugim delay. W syntezatorze 1 zmniejszam attack do wartości "0", czyli gałka idzie maks w lewo. Teraz chcę przenieść
@GoodPain: jak nie ma w specyfikacji sprzętu żadnego wspomnienia o tym że jest inaczej, to raczej takie knoby będą przestawiać jednocześnie wartość obu podpiętych parametrów na tyle samo.

Nie używam napletona na codzień, ale w FL studio możesz sobie wpisać dowolną formułę dla każdego przypisanego parametru, pewnie w abletonie też się da.

Wpisujesz przykładowo Input+0.2 i wartość parametru nie spadnie poniżej 0.2. W drugim przypisanym do tego samego knoba parametrze możesz
źródło: comment_1581010209ytNwg5CE63wsDQrswRQpzA.jpg
@krul_goblinuw: ale mnie nie chodzi o równoczesne modyfikowanie kilku parametrów, a o kilka parametrów niezależnie zmapowanych z jednym knobem.
Przykładowo mam 4 ścieżki, a na każdej ścieżce 8 zmapowanych pod kontroler knobów. Zależnie od tego, na której ścieżce aktualnie się znajduje, kontroluję osiem jej parametrów, i tylko jej.
Pytanie co, kiedy przełączę się na inną ścieżkę.

Albo powiedzmy, że knob1 kontroluje parametr1, ale ze wcisnietym Shiftem kontroluje parametr2
@GoodPain: hm, dziwnie to napisałeś.

Chcesz, żeby jeden fizyczny kontroler midi był przypisany do dwóch VST, ale żeby kontrolował tylko jeden jednocześnie i żeby dało się między nimi zmieniać. Nigdy nie próbowałem tego i zakładam, że nie jest to przydatne dla 99.9% ludzi, więc pewnie bez kombinowania się nie obejdzie. Cały urok polega dla mnie na tym, że raz przypisany knob kontroluje to co trzeba zawsze niezależnie od tego gdzie jest