Wpis z mikrobloga

#dzieci i nie wiem jak jeszcze otagować - mam siostrę(7 lat), która przez wzorce ze szkoły i przez moim zdaniem złe podejście rodziców jara się typowymi pierdołami - tiktok, minecraft na youtubie(na szczęście posprawdzałem te kanały i fakt faktem są to głupoty, ale niegroźne - Wojan, Vito i Bella itd).

wydaje mi się że mimo wszystko faszerowanie mózgu czymś takim jest szkodliwe i chciałem ją zainteresować innymi rzeczami - pierwsze podejście do czytania raczej nieudane, dałem jej Małego Księcia bo pamiętam że za dzieciaka strasznie mi się to spodobało, ale na razie trochę za trudno jej to czytać (chociaż kiedy ktoś jej pomaga to idzie o wiele lepiej). na drugie podejście planowałem zrobić nam maraton harrego pottera, taki z jelly beansami(że niby te magiczne fasolki) i w ogóle - liczę że może to ją przekona do poczytania czegoś.

pamiętam też że mnie za dzieciaka strasznie wciągały jakieś programy z Discovery, myślałem żeby może spróbować jej pokazać Cosmos(ten program prowadzony przez Neila Tysona) ale trochę się obawiam że to za długie i tylko ją zniechęcę.

myślałem też żeby ją zaciągnąć do jakiegoś sportu, ale nie mam zupełnie pomysłu co mogłoby zainteresować takie dziecko. sam ćwiczyłem boks a teraz od niedawna rzucam żelastwem na siłce, ale niespecjalnie sobie wyobrażam przyciągnąć ją do któregokolwiek z tych xD z kolei z innymi dzieciakami raczej nie ma co liczyć że sama z siebie pójdzie pograć

macie jakiś pomysł, co mogłoby się jej spodobać i wciągnąć ją w jakiś temat?
  • 8
  • Odpowiedz
@g1venchy gra na instrumencie, jazda konna, balet, pływanie, harcerstwo wiem że jest ostatnio "cool", warto też po prostu podpytac o ulubiony przedmiot w szkole i iść w tym kierunku
Może też zacząć coś zbierać, czy to klasyczne znaczki czy coś innego
Fajną rzeczą jest też malowanie, szycie, przerabianie ubrań, wystarczy kupic kilka szmat z lumpeksu i się pobawić. Im więcej jej pokażesz tym większa szansa że się tym zainteresuje.
Ale przede wszystkim
  • Odpowiedz
Raczej tego nie przeskoczysz bo to jest teraz popularne w jej kręgach. Wątpię żeby było to coś groźnego mimo wszystko, zgaduje, że ty tak samo się jarałeś się bajkami na jetixie. Inna sprawa to to żeby wychodziła i spotykała się z jakimiś znajomymi bo później może mieć z tym problem. Wydaje mi się, że nie powinieneś na siłę ją do czegoś zmuszać(tak wiem nie robisz tego) ale pokazać jej spokojnie jakieś alternatywy
  • Odpowiedz
@g1venchy mam córkę w podobnym wieku i z tego co widzę po tym "pokoleniu" to zwyczajnie trzeba ich gonić na dwor. Bez telefonów. Zajęcia sportowe albo zwyczajne bieganie po placu zabaw.
  • Odpowiedz
@g1venchy: Dla tego wieku z programów na początek fajna jest National Geographic: Nela - mała reporterka. Z książek seria "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai", bo trzeba ruszyć trochę głową i rozwiązać zagadkę. Albo "Opowieści na dobranoc dla małych buntowniczek" jako inspiracja do poszukiwania własnej pasji. Z ruchowych rzeczy dla 7 latki zwykle chwytają lekcje baletu i teraz jest też idealna pora na łyżwy.
  • Odpowiedz
@g1venchy: jest taki magazyn - Kosmos dla dziewczynek - pięknie wydana gazetka. Ciężko powiedzieć czy Twoja siostra nie jest jeszcze za mała ale prędzej to ją zainteresuje niż Mały książę.

W tym wieku moja siostrzenica uwielbiała też czytać serię Magiczne drzewo.
  • Odpowiedz