Wpis z mikrobloga

#anime #animedyskusja
Jak powszechnie wiadomo ludzie dzielą się na tych, którzy widzieli Księżniczkę Mononoke i na zwierzęta.
A czy wśród tych co widzieli, są tacy, którym się nie podobało? Jeżeli tak, to z jakich powodów?

Pamiętam, że 20 lat temu film zrobił na mnie potężne wrażenie. Powoli przymierzam się do rewatcha i ciekaw jestem, jak to wypadnie AD 2020. To taka trochę moja ikonka na ołtarzyku i nie chciałbym jej zniszczyć xD
  • 12
  • Odpowiedz
@tobaccotobacco: kilkunastolatkowi się wtedy spodobało ¯\_(ツ)_/¯ Nausicę oglądałem jakoś w zeszłym roku i rzeczywiście nie zachwyciła, choć złym tytułem bym tego nie nazwał. Zwłaszcza że to pierwsza połowa lat 80, a wtedy anime robili kamieniami i patykami na scenariuszu składu płatków śniadaniowych i jestem takim tytułom skłonny wybaczyć więcej.
  • Odpowiedz
@kinasato: Zainspirowałeś mnie, aby przeczytać ciekawostki o Nausice i już wiem, dlaczego Boscy Żołnierze tak cholernie przypominali mi Evangeliony ( ͡° ͜ʖ ͡°)

One notable animator was Hideaki Anno, a founding member of Gainax who among later works wrote and directed Neon Genesis Evangelion. Anno was assigned to draw the challenging God Warrior's attack sequence, which according to Toshio Suzuki is a "high point in the film".
  • Odpowiedz