Wpis z mikrobloga

Co byście wybrali? Informatyka społeczna AGH vs EPI na UJ
Z tego co widzę to oba kierunki nastawione w kierunku UX, projektowania interfejsów i relacji człowiek-komputer.
Ma ktoś może jakieś porównanie? Próg na infe społeczną w poprzednim roku podobno był bardzo wysoki, to prawda?
#agh #uj #ux
  • 18
  • Odpowiedz
@szwe: Z tego co się orientuję, to jest to próg sprzed kilku lat. Słyszałem, że w poprzednim roku kręcił się w okolicach 940-950, co jest dość wysokim wynikiem. Nie wiem jedynie, czy jest to legit info.
  • Odpowiedz
@langle: Ok, chyba faktycznie poniżej tego 944 nie było szans, jeśli wierzyć poprzednim postom.
@szwe: No na to wygląda, kierunek chyba staje się oblegany. Sam się nie spodziewałem, że przeskoczy takie AiR jeśli chodzi o próg.
  • Odpowiedz
Ten kierunek jest oblegany bo w tym roku na samo słowo informatyka było +200 do progu oraz dodatkowe +50 wszędzie za łatwą maturę. Nie brałbym progów na agh za wyznacznik nowej, doskonałej jakości.
  • Odpowiedz
@szwe: może i wysoki, ale gadałem ze znajomymi który studiują na tym wydziale i oprócz matematyki to poziom taki jak na zwykłej informatyce. Prestiż też nie jakiś wielki. Imo psu na bude robić takie elitarne kierunki, aczkolwiek pewnie to nie jest wina wydziału że jest tak wielu chętnych na jedno miejsce ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@JakTamCoTam: no tak, to jest "wina" ludzi. Liczba miejsc ograniczona, dużo chętnych to i próg się zrobił wysoki. Szczególnie że moda na informatykę a w szczególności programowanie jest dużo większa niż te 10 lat temu.
  • Odpowiedz
@miszu18: informatyka społeczna w moim przypadku była strzałem w dziesiątkę, pierwszy semestr wymagający ale bardzo gładko się poruszaliśmy między przedmiotami w przeciwieństwie do informatyki chociażby na iet gdzie się dzieją ciągle jakieś cyrki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Plus że tutaj nacisk jest na pracę w grupie co dla niektórych może być przeszkodą nie do przeskoczenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Matematyka prawda, symboliczna ale
  • Odpowiedz
@nowywspanialyswiat: Dzięki za odzew. Gdybym miał się określić, to raczej bliżej mi do humanisty ( ͡° ͜ʖ ͡°) wnioskuję, że te typowo humanistyczne przedmioty, retoryka itd. dają w kość? Czy te przedmioty ścisłe dobrze równoważą się właśnie z nimi? Jak oceniasz ten kierunek? Spytałbym też o atmosferę, bo wydaję mi się, że w przypadku UX i jakichś projektów pewnie praca grupowa to nie rzadkość. I jak to
  • Odpowiedz
@miszu18: nie jestem obiektywna, bo sama uważam się za humanistkę (a nawet olimpijkę z olimpiady polonistycznej), ale bardziej ściśli narzekali na poetykę; my nie mamy retoryki, była zmiana, z humanistycznych przedmiotów jest kultura symboliczna, poetyka właśnie, językoznawstwo (to na pierwszym semestrze). oceniam pozytywnie, myśle, ze lepiej nie mogłam wybrać, chociaż wykładowca od wdi i wdp daje w kość ( ͡° ʖ̯ ͡°) atmosfera jest fajna i rodzinna,
  • Odpowiedz