Wpis z mikrobloga

Hej. W związku z ewakuacją envestio i kuetzal mam pewne pytanie. Czy martwicie się wyciekiem danych osobowych? Bo żeby przejść weryfikację każdy musiał przesłać zdjęcie dowodu lub prawa jazdy. Skoro nie mieli skrupułów z kradzieżą xx mln euro, to sprzedaży danych na czarnym rynku również nie można wykluczyć. Czytając grupę na fb ludzie poważnie się tym faktem przejmują i wiele osób wyrabia sobie nowe dokumenty. Co o tym myślicie? Pytanie nie tylko do osób utopionych w envestio i kuetzalu. Czy mieliście kiedyś doświadczenia z wyciekiem danych z portali i co byście lub zamierzacie zrobić z tymi faktami? Ja chyba dla spokojnego snu zdecyduję się wyrobić nowy dowód. Nie chce za kilka miesięcy dowiedzieć się, że ktoś zrobił wałek na moje dane. A jeśli to się stanie to będę miał zabezpieczenie.

#inwestowanie #envestio #kuetzal
  • 2
@janek1234: ja też wyrabiam nowy paszport. Niestety minusem tej sytuacji jest to, że nazwiska czy numeru PESEL już się nowego nie wyrobi, a dodatkowo jeszcze musieliśmy wysłać potwierdzenie adresu, czyli jakiś rachunek za prąd czy coś, i te dane mogą krążyć w darknecie i posłużyć np. do kradzieży tożsamości ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Zastanawiam się też czy nie iść na policję i nie zgłosić fraudu/scamu i że