Wpis z mikrobloga

Możecie mi powiedzieć, czy czegoś tu nie brakuje? Sam piszę pozew wzorując się na wzorze z internetu, niedługo mija termin na złożenie go, nie zdążę umówić wizyty u prawnika w tym czasie, więc jutro chcę złożyć go sam (jak daleko sięga możliwość zmiany/dodania czegoś do pozwu w przyszłości?).

Nie wiem co wpisać w punkcie czwartym, kopie dokumentów są traktowane jako dowód?
Muszę dołączać te załączniki, może powinienem dodać coś jeszcze? Nie wiem czy powinienem dodatkowo wyjaśniać powody, czy może to pozwana ma się bronić i udowodnić swoją rację a nie ja jej brak, póki co nie dostałem uzasadnienia od właścicielki (14 dni jeszcze nie minęło), stary czynsz już przekracza granicę 3% wartości odtworzeniowej lokalu, więc ma obowiązek to uzasadnić, ale nie sądzę by czynsz administracyjny wzrósł aż tyle (opłaty za media są oddzielne), noi tylko ja dostałem podwyżkę, mimo że mam współlokatorkę.
Wartość przedmiotu sporu to kwota podwyżki pomnożona przez czas do końca umowy.

Pozwolę sobie zawołać użytkowników, którzy wcześniej mi udzielili wartościowych wskazówek
@AlezPanieMecenasie @JustycjariuszOprawca @Adams_GA @lublinmk

Jeśli obrazek jest nieczytelny, to otwórzcie go w nowej karcie.

#prawo
Goglez - Możecie mi powiedzieć, czy czegoś tu nie brakuje? Sam piszę pozew wzorując s...

źródło: comment_U1dEShxEk1f4yEl0ZgRaUQLm5tDkgdc9.jpg

Pobierz
  • 16
@Goglez: Przejrzyj kodeks postępowania cywilnego pod kątem elementów pisma procesowego (art. 126 ), elementów pozwu (art. 187). Braki powodują zwrot pisma i przedłużają postępowanie. Adresy, numery pesel itp.

Upewnij się, że uiściłeś prawidłową opłatę od pozwu (w przypadku pozwu o ustalenie - według wartości przedmiotu sporu, przy 1000 złotych będzie 100 złotych) Znaki opłaty do kupienia w internecie https://oplaty.ms.gov.pl

Uzasadnij stanowisko, co do tej wartości odtworzeniowej, żeby sąd tego sam nie
Adresy, numery pesel


@JustycjariuszOprawca: Adres mam, ale numeru pesel pozwanej nie mam i raczej nie mam skąd wziąć.

Upewnij się, że uiściłeś prawidłową opłatę od pozwu (w przypadku pozwu o ustalenie - według wartości przedmiotu sporu, przy 1000 złotych będzie 100 złotych)


Na pewno aż 10%? Myślałem że 30zł.

Braki powodują zwrot pisma

Mam je uzupełnić, czy złożyć pozew od nowa? Termin kończy mi się jutro, nie wiem czy jest sens
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Jak nie jest uprawniony do nieruchomości, to jakim prawem rzeczoznawca cokolwiek ma zrobić? Oczywiście Można oszacować plus minus wartość dla własnej wiedzy, ale nie wiedziałem, ze można powoływać się na taka wycenę w sądzie bo przecież dla są sądu chyba jest to nic nie warte jak robił to zwykły „Kowalski” bez żadnych uprawnień
Jak nie jest uprawniony do nieruchomości, to jakim prawem rzeczoznawca cokolwiek ma zrobić?


@Michal_aniol23: No to właśnie ci piszę, że rzeczoznawca nie ruszy palcem na zlecenie najemcy. Czytaj ze zrozumieniem.

Można oszacować plus minus wartość dla własnej wiedzy, ale nie wiedziałem, ze można powoływać się na taka wycenę w sądzie bo przecież dla są sądu chyba jest to nic nie warte jak robił to zwykły „Kowalski” bez żadnych uprawnień


@Michal_aniol23: