Wpis z mikrobloga

Wzorcową budowa w #lublin #budownictwo co tydzień jak tu jestem obserwuję kiedy zaczną zakładać jakiekolwiek behapy lub chociaż szelki. Ten widok mnie przyprawia o ciarki, zbroić taki balkonik stojąc tyłem. Inspekcja pracy chyba by tu miała spory zarobek jakby tak wpadli na kontrolę ( ͡º ͜ʖ͡º)
LaskaKNK - Wzorcową budowa w #lublin #budownictwo co tydzień jak tu jestem obserwuję ...

źródło: comment_3SqYAe5NI1yiEEZeDUq0db1DNq64POaK.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@LaskaKNK jak widzisz to już trzecia kondycja z balkonami i żaden jeszcze nie spadł. Tak jak napisał @PajonkPafnucy. Ludzie pracujący na budowach nie mogą się bać pracy przy krawędzi lub na wąskich belkach. Pewnych rzeczy nie da sie inacze poprostu zrobić. A że to wbrew przepisom BHP... No cóż jeżdżąc; autem przekraczamy prędkość, jeździmy bez pasów, nie przechodzimy na przejściu dla pieszych itp itd. A we wszystkich przypadkach chodzi
  • Odpowiedz
  • 23
@waffe1 abstrahując od tego czy się boją czy nie, ja jako kierownik nie pozwolilbym na pracę na wysokości bez zabezpieczenia, zbiorowego czy indywidualnego. Bo jak taki człowiek jednak popełni błąd i spadnie to prokurator pierwszy mnie zapyta czemu tam nie ma zabezpieczeń, czemu spadł. Niestety ale człowiek jest istotą omylną i nawet jak 1000 razy tak pracował to ten kolejny może być śmiertelny.
Co do tego że pewnych rzeczy nie da
  • Odpowiedz
@LaskaKNK: P--------l ich do PiP i Nadzoru Budowlanego. Przed rozpoczęciem budowy kierownik ma obowiązek sporządzić Plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ).
Jeżeli w planie tym nie przewidział że na etapie budowy będą otwarte krawędzie budynków, które w celu zminimalizowania ryzyka trzeba zabezpieczyć zbiorowymi barierami ochronnymi to jest osłem i powinien beknąć z tytułu nie dopełnienia obowiązków.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@waffe1: każdy "przecież uważa", a z wysokości spadają tylko ci, którzy sobie postanowili, że dziś akurat nie będą uważać, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz