Wpis z mikrobloga

Nie do końca wiem, czy #narkotykizawszespoko ale na pewno #cbd i #marihuana. Czy w polsce legalne jest uprawianie krzaczków cbd z thc poniżej 0.2%? Jeśli tak, to gdzie kupić nasiona (w internetowych sklepach z nasionami widziałem tylko takie z thc > 0.2% a to wiadomo, nielegal). Oraz jak sie za to zabrać, jak to uprawiać, gdzie trzymać, jaki sprzęt kupić?
  • 28
@Bazingaqq: zastanawia mnie różnica cenowa między tym, a suszem w sklepach "specjalistycznych". Bo jeśli tam gram wychodzi za 30-50 zł, a tutaj za gram jest 30 gr, to jednak coś mi śmierdzi. Nie wiem czy to w sklepach mają jakieś gigantyczne marże, czy tutaj coś jest nie tak
@uiov: To co Ci podali w linku to nie jest taki sam temat jak ten, który sprzedają za 30-50 zł. Ten drogi sort są to odmiany CBD, które uprawia się, zbiera i suszy jak normalną miarihuanę, dlatego też wygląda i pachnie właściwie identycznie do niej.
Ten tani to konopia przemysłowa. Również ma odczuwalnie działanie. Jednak dym jest bardziej gryzący, ale nadaje się do palenia z bonga, waporyzacji, czy robienia przetworów. Jednak
@Makalakafa: Marża marżą, ale to co mu podajecie to przemysłówka, a nie typowe konopie CBD, które uprawia się, suszy i trimmuje podobnie do normalne ganji, co generuje koszty. W dodatku uprawa odmian CBD nie jest w Polsce legalna i trzeba je importować(najcześciej ze Szwajcarii o ile dobrze kojarzę) co dodatkowo zwiększa cenę.
Konopie z linku natomiast to masówka z nasionami, ścinana kombajnem. Zupełnie inne koszta produkcji...
@uiov: Jest to bardzo proste. Obrywam susz od głównej łodygi, następnie mielę dokładnie te "niby topy" w młynku do zielska, wsypuję na sitko, potrząsam i w parę sekund mam wszystko ładnie oczyszczone, bo nasionka i drobne łodygi zostają na sitku.
@Makalakafa: bawić sie w olejki nie chce mi sie, wole albo spalić albo waporyzować. Ale z tego co kolega wyżej pisze, da sie to palić.
@mindrape: spodziewałem sie, że to nasionka przelecą przez sitko. hm, całe życie sie człowiek uczy