Wpis z mikrobloga

Jakie książki najbardziej polecacie, albo jakie wzbudziły w was wiele emocji i dobrze je wspominacie?
Ogólnie kiedyś bardzo lubiłam czytać, ale potem poszłam na studia, zaczęłam pracować i właściwie kompletnie zapomniałam o innych książkach niż branżowe.
Ogółem szukam książek, które faktycznie pozwalają wczuć się w emocje bohaterów, mają dynamikę, którą aż czuć czytając.
Gatunku nie precyzuje, bo chyba nie mam żadnych preferencji na ten moment.

#ksiazki #czytajzwykopem
  • 17
@AnMarie: dużo nie czytam, jak już to fantazy i to typowo mainstreamowe tytuły. Wiedźmin, metro, władca pierścieni. Zapewne się zdziwisz, ale od siebie dodam stary testament. Niby książka religijna, jednak są tam takie historie, że głowa mała...
@AnMarie ja czytam dużo biografii, kupuje również książki na temat gwiazd kina czy muzyki. Książka do której c najczęściej wracam to Ojciec Chrzestny, Chłopcy z ferajny, Pan Tadeusz. Lubię też poezje.

Teraz będę zaczynać od nowa czytać Anie z zielonego wzgórza
@Wielki_Czerwony_Smok: rok 1984 czytałam i był świetny, ale jesli chodzi o książki obozowe/wojenne/historyczne to wyjątkowo nie przypadła mi ta tematyka. W sensie, historia może być jakimś tłem dla wydarzeń, ale Auschwitz po prostu mnie męczy :D

@malpiawyspa: Szczerze to tak bym zrobiła, bo nie jestem jakimś koneserem, ale ani tytuły ani okładki mnie nie zachecają zazwyczaj xD

@Pragmatic: Jak skoncze Anie to planuje wziąć się za wiedźmina :)

@
@malpiawyspa: No właśnie większość moich znajomych czyta fantastyke albo nic nie czyta. I tak, nie mam zbytnio gustu, bo od ostatnich kilku lat głównie czytałam książki IT pokroju clean code, a teraz po prostu naszła mnie ochota na coś bardziej fabularnego i zdałam sobie sprawę, że nawet nie wiem co lubie¯\_(ツ)_/¯