Wpis z mikrobloga

I m.in. dlatego moi drodzy C czy C++ będą jeszcze przez wiele lat na topie, a ile razy to już słyszałem, że C++ to relikt przeszłości i kto jeszcze w tym pracuje. Polecam zjechać do sekcji B. Normalized Global Results. Rust ma fajny potencjał, ale mam obawy, że Mozilla jest zbyt cienka w porównaniu do gigantów typu Google czy MS, aby Rusta odpowiednio wypromować. Swoją drogą, gdzieś czytałem, że Microsoft pracuje nad jakimś Rust-based językiem.

#programowanie #ciekawostki
  • 8
@pepepanpatryk: badanie wydajności poprzez porówynywanie wyników z https://benchmarksgame-team.pages.debian.net/benchmarksgame/performance/binarytrees.html jest słabe. Głownie przez to, że te programy są długo dopieszczane oraz używają sztuczek, których nie używa się w normalnych programach. Przykładowo problem binary-trees jest problemem typowo badającym wydajność działania alokacji pamięci. Do tego problemu idealnie nadają się jezyki z GC takie jak Java/C#, w której rozwiązanie wygląda idomatycznie/tak jakby napisał je każdy. W przypadku języków ręcznie zarządzających pamięcią każdy z przykładów będących
@pepepanpatryk: co do rusta to ten język nie ma czego się wstydzić w porównaniu do C/C++. Praktycznie każdy aspekt języka jest zrobiony lepiej. C/C++ wygrywa w projektach, które już są napisane, ewentualnie w niszowych zastosowaniach typu egzotyczne architektóry/specificzne biblioteki