Wpis z mikrobloga

Jak chce przedłużyć domenę na nowy rok to muszę to zrobić tam gdzie ja zakupiłem czy mogę w innym miejscu? Nie ukrywam że tam gdzie ja pierwotnie kupiłem, koszt przedłużenia jest bardzo drogi i myślałem o przeniesieniu jej jak i hostingu w inne miejsce. #informatyka #hosting #domena
  • 10
@Ricx: Dokładnie, będzie ci potrzebny authinfo od hostingodawcy u którego masz domenę. Jak będziesz go miał, to możesz przenieść gdziekolwiek chcesz. W seohost.pl masz najtańsze odnowienia domen.
@minvt czyli domenę muszę przenieść do np seohost i tam dopiero przedłużyć tak i potem np do nowego serwisu hostingowego? Tak to wygląda?
@Ricx: tak, ale jak kupiłeś tanio w nazwie to musisz wniosek złożyć listownie i czekac z tydzien dwa na list z kluczem. taki zabieg nazwy dla "bezpieczenstwa" użyłbym innego wyjaśnienia ale łatwo dostać groźby pozwem.
Z tego, co wiem najtaniej przedłuzenia domen są na ovh - ok 40 zł
Chyba ze ogarniasz hosting gdzie domena w cenie to spoko.
czyli domenę muszę przenieść do np seohost i tam dopiero przedłużyć tak i potem np do nowego serwisu hostingowego? Tak to wygląda?


@Ricx: Transfer jest przeważnie darmowy, u nowego operatora domena będzie ważna to tego dnia jak obecnie u starego. Zapłacić dopiero przy kolejnym przedłużeniu domeny.