Wpis z mikrobloga

Używa ktoś jakiś masek przeciw pyłowych w #pracbaza #stolarstwo. Pracuję 2 tygodnie i ciągle mnie wierci w nosie i smarka od zapylenia. Mam do dyspozycji takie jednorazówki ale często nie ma i mógł bym sobie kupić swoją, w domu do sprzątania w piwnicy, lakierowania, czy szlifowania. Cena tak do 150zł myślę i żeby filtry były tanie łatwo dostępne.
Mawid_Dotyka - Używa ktoś jakiś masek przeciw pyłowych w #pracbaza #stolarstwo. Pracu...

źródło: comment_OcDHYfLy2dV6BFP643VlvkjdP66N8Oz9.jpg

Pobierz
  • 6
@Mawid_Dotyka: tak jak poprzednicy maska 3M, tata się ze mnie śmieje jak idę pomóc mu w warsztacie ale jak przeczytałem że pył z niektórych gatunków drzew może być rakotwórczy to pierd*le robotę bez maski
@Mawid_Dotyka jak ci już napisali 3m ale polecam iść do sklepu BHP i sobie coś fajnego przymierzyć co z okularami i słuchawkami będzie dobrze lezalo żeby nie poprawiać co pół minuty
@Rinter: Niech sie śmieją, przerabiałem to samo swojego czasu, gdy ludzie widzieli mnie w okularach na pół twarzy, ochronnikach słuchu pełnych, oraz z maską 3M na dwa filtry do przestrugania jednej deski.
Raz można komuś wytłumaczyć swoje motywy, kolejne razy ignorować - ale zdrowie jest Twoje, a nie kogoś innego, taty, mamy, czy szwagra.

Pył jesionowy i dębowy uważane są za rakotwórcze (drobiny osadzają się w płucach i tworzą punkty zaczepu