Wpis z mikrobloga

pytanie do #mechanikasamochodowa - taka sytuacja, wczoraj w silniku 2.2 dti (opel signum 2004) wykreciłem i wyczysciłem przepustnice, po złozeniu auto nie odpala - tak jak by był zatkany dostęp do powietrza bo auto ledwo kręci przy starcie mimo tego ze akumulator jest naładowany - co mogło pójść nie tak ? dodam ze wężyki / czujniki podpięte są prawidłowo
---- edyta::
dodam że komputer nie pokazuje żadnych błędów, sprawdzałem przez ODB i wszystko niby jest ok
#pytanie #mechanika
  • 13
auto ledwo kręci przy starcie


@Barte: Jak jest zamknięta przepustnica to auto kręci bardzo lekko. Nie ma żadnych oporów kompresji do pokonania. Wiem, bo mi się kiedyś zakleiła w pozycji zamkniętej. Kręcił jak odrzutowiec i nic się nie działo.
@Fraagles: @zabekpmf: @biskup2k: koles na forum vectra opisał ten sam problem, rozwiązaniem było podładowanie na maksa akku i odpalenie auta na placku przy zdjętym zasilaniu na zaworze EGR - jakos nie ma to dla mnie sensu - co o tym sadzicie ?
Sprawdź czy w ogóle na ten samostart zaskoczy, może zbieg okoliczności i coś przy okazji się popsuło. Pierw zacznij kręcić rozrusznikiem a po tym niech ktoś zacznie psikac plakiem
@Fraagles: @zabekpmf: @biskup2k no i problem rozwiązany, przy okazji kilka innych, okazało sie ze akumulator jest popsuty, niby było wszystko okej, pokazywało na mierniku 11.3V i ogolnie wszystko cacy, podpiałem nowy aku i zapalił od kopa, do tego kierownica dziwnie lekko chodzi - tak jakby wspomaganie działało teraz 2x lepiej, choć szczerze mowiąc wolałem jak chodziło ciężej ( ͡° ͜ʖ ͡°) tylko pytanie, czy faktycznie "popsuty/'