Wpis z mikrobloga

#historia

138. Ruchome święto.

Przez dwa dni rozstawałem się w tej nowej zabawie - To byliście wy. - Nie, to wy - podczas drugiej wojny światowej.

Jak wszyscy możemy się zgodzić, fakty są następujące:
1) 1 września 1939 Hitler przekroczył granicę Polski siłą zbrojną
2) 17 września 1939 r. przekroczono granicę wojskami radzieckimi
3) kilka razy później pojawia się nowa granica między Niemcami a Rosją
4) niektóre prowincje wschodnie zostały przeniesione ode jurysdykcji polskiej do rządów radzieckich

której części historii Rosjanie zaprzeczają, że tak gwałtownie ich potępiacie?
mobutu2 - #historia

138. Ruchome święto.

Przez dwa dni rozstawałem się w tej no...

źródło: comment_oYM88niIBJcCMkTE46Id1jgBfyaleejz.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@mobutu2: Polski człowiek bardzo chce zrozumieć, jakby nie chciał to by skończył pisać kilka godzin temu, ale Rosjanin jakoś nie bardzo umie przekazać o co mu chodzi.
  • Odpowiedz
@mobutu2: Czytuje sobie czasem Pikabu i tam często pada, że najpierw uciekł rząd a później wkroczyła Armia Czerwona. To jest sprzeczne z faktami.

Gdzie przedstawiłem interpretację a nie fakty? Oddział Polski wg załącznika do paktu RM przebiegał przez Warszawę. Pierwsze rozkazy mobilizacyjne zaczęły się pojawiać pod koniec sierpnia. Rząd polski uciekł po wkroczeniu Sowietów. Gdzie tu interpretacja?
  • Odpowiedz
@Okcydent: Ok, sprawdziłem rosyjską wikipedię (Wiem, że jako źródło jest rozmyty, ale żeby zaoszczędzić czas, i w żaden sposób nie jest to gorsze niż twój Picabu).

jak ty i powiedział, i nikt nie zaprzecza twoje fakty.
sekwencja jest dokładnie taka, na jaką
  • Odpowiedz
@mobutu2: jakbyś zginął w Smoleńsku, to przed strzałem, który może byś usłyszał, zrozumiałbyś.
A tak jesteś poplecznikiem zbrodniarzy, zbrodniarzy do których twoje państewko oficjalnie się przyznało. Sam zaprzeczasz faktom.
Zastanów się co mówisz, bo tym samym Siejesz nienawiść.
  • Odpowiedz