Wpis z mikrobloga

Siema Mirki,
Co sądzicie o takim wynalazku, który prezentuje i aktualnie sprzedaje Kura?
Garbienie to problem, który dotyczy wielkiej liczby osób, mnie również, jednak nie wydaje mi się żeby takie coś nagle to naprawiło. Nawet z logicznego punktu widzenia to przecież nie wzmocni nam takiego czworobocznego, tyłu barku albo chociażby nie rozluźni pospinanego piersiowego większego, który przyczynia się do protrakcji barków. Bez tego zaraz po zdjęciu pajączka wrócimy do punktu wyjścia.
Prawidłowa postawa to nie tylko prawidłowe ułożenie łopatek, ale też np. szyja, a to przecież tego nie skoryguje. Czy w takim razie to urządzenie ma w ogóle jakieś plusy? Ma to jakiś sens czy tylko wyrzucimy kasiorkę w błoto?

@Seba_Kot jak to jest z tymi pajączkami, byłbyś w stanie ocenić to fachowym okiem?
#mirkokoksy
Wpytke - Siema Mirki,
Co sądzicie o takim wynalazku, który prezentuje i aktualnie sp...

źródło: comment_CDfiod6eq92en00rfvZ13LAL3vdroqmC.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@Wpytke: Na chłopski rozum, to wręcz osłabi mięśnie odpowiedzialne za prawidłową postawę, bo w ogóle nie będą miały już nic do roboty ¯\_(ツ)_/¯ ale ja się nie znam :D
  • Odpowiedz
@Wpytke poniewaz sam sie borykam z garbieniem (komputer) to pytałem fizjoterapeuty o takie pajaczki dla dorosłych.
Generalnie mi odradził. W myśl zasady "najlepsza pozycja to twoja następna pozycja" (czyli dużo ruchu) takie ustrojstwo nie pomoże zlikwidować garba.
  • Odpowiedz
@Wpytke: to w sumie bardziej ma Ci przypominać o tym żebyś się nie garbił i chyba sam Kura w opisie produktu pisze, że samo to nic nie da i trzeba dołożyć ćwiczenia
  • Odpowiedz
@Wpytke: kupiłem to i za pierwszym założeniem szwy które znajdują się na odcinku piersiowym dosłownie pękły. Mało tego, po 3 dniach sam materiał od nacisku się rozpruł. Syf jak nie wiem co, nie polecam.
  • Odpowiedz