Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Do osób przebywających w Chinach (lub trochę obeznanych w transporcie w Chinach): jeśli korzystaliście z pociągów między miastami to rejestrowaliście się online lub na dworcu? Musiałem kupić bilet między Fuzhou a Shanghajem i słyszałem że są straszne problemy dla obcokrajowców, ale w sumie jak się zarejestrowałem na miejscu to mogłem kupować i przebookować bezproblemowo. Jak na razie działa perfekcyjnie i nie muszę mieć osoby z Chin jako potwierdzenie że jestem grzecznym obcokrajowcem.

Jak to u Was wyglądało?

@Transhumanista
@Sergeant_Matt_Baker

#chiny
Pobierz Zhukov - Do osób przebywających w Chinach (lub trochę obeznanych w transporcie w Chin...
źródło: comment_TM8kd6iFu9Dkr2JoV0lC0FrewzF56ImE.jpg
  • 7
@Zhukov Mi zawsze dziewczyna kupowała online a potem trzeba było tylko odebrać bilet już na dworcu(trzeba w okienku, nie da się w maszynie). Wprowadzili jakiś czas temu też że nie trzeba odbierać biletu tylko wystarczy zeskanować paszport przechodząc przez bramkę na peron ale u mnie nie chciało to działać, ktoś pisał że jemu działało.

Pewnie sam mógłbym kupić ale zanim ja ogarnę że muszę kupić bilet to ona już mi mówi że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sergeant_Matt_Baker: właśnie moja mi nie mogła kupić bo jestem białasem i nie chciało wczytać moich danych do systemu ¯(ツ)

Dzięki za info! Z chęcią bym się spotkał w Shanghaju ale trochę będzie mnie gonił czas oraz nie ogoliłem się ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Zhukov: Dziewczyna kupowała bilet online i odbieralismy bilet w okienku na dworcu.
Gdzie nie gdzie nie trzeba odbierać i wystarcza sam skan paszportu, tak jak Chińczycy skanują swoje dowody. Jak masz bilet to idziesz do gościa co stoi zawsze przy jednych bocznych bramkach i mu dajesz paszport albo bilet.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Transhumanista: teraz już jestem zarejestrowany i bezproblemowo przechodzi. Dowiedziałem się że właśnie z tego powodu mi nie przechodziło jakimś cudem i że musiałem osobiście pojawić się na dworcu aby kupić lub zarejestrować się online (2-3 dni robocze lub bezpośrednio na dworcu i instant dostęp do kupowania biletów itp). Wybrałem opcję rejestracji i sprawdzenia jak ten moloch wygląda od środka i w sumie jestem pozytywnie zaskoczony ( ͡° ͜ʖ ͡