Wpis z mikrobloga

Planuje się przeprowadzić do Katowic i stąd moje pytanie jak z bezpieczeństwem dzielnicy Załęże, bo interesowałoby mnie tam wynajęcie pokoju z racji lokalizacji pracy, ale czytając opinie w sieci nie wiem czy to dobry pomysł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#katowice
  • 31
  • Odpowiedz
@jaszczur13: wiesz w ogóle o czym ja piszę? Na Witosa pękają garaże i bloki, które tam stoją od 30lat bo komuś bardzo zależało na budowie magazynu... Dziwnym zbiegiem okoliczności właściciel tej budowy to ziomek pana z samorządu
  • Odpowiedz
@jatylkozapytac: ta najbardziej patologiczna ulica rzutuje na opinię całej dzielnicy. Dlatego, że mieszkasz tam "naście lat" czujesz się bezpieczna, bo traktują Cię jak swoją. Ul. Gliwicka i Plac Wolności to również patologia, nie tak duża jak ta, która mieszka na załączonym powyżej obrazku, ale jednak patologia. Ceny mieszkań są wyznacznikiem obiektywnym jakości życia w danym miejscu. Taniej niż na Załężu jest tylko i wyłącznie w Szopienicach, przy czym na Załęzu biura
  • Odpowiedz
@Oude_Geuze: nie mieszkam, mieszkalAM :) mieszkanie na Załężu w bloku, 11 piętro, 3 pokoje 58m2 poszło za 335k. W dodatku z cholernie wysokim czynszem. Koleś kupił pod najem dla studentów, w końcu tramwajem 6minut do centrum. Te bajeczki o niskich cenach działają na dziury na parterze familokow. Gdzie te nowe mieszkania na Załężu wypicowane po 150k? Serio pytam, brzmi jak dobra inwestycja
Edit: oczywiście to mieszkanie, o którym wyżej pisze było
  • Odpowiedz
@jatylkozapytac: pytanie czy winą jest sposób budowy hali czy zaniedbanie właścicieli garaży i budynków w okolicy. Odnośnie drugiej części to bawimy się w pomówienia czy fakty? Nie śledzę wszystkich nowinek z rejonu, szczególnie nie z dzielnic w których mieszkam, ale jeżeli rzuca się takie oskarżenia to warto by je poprzeć jakimś dowodem.
  • Odpowiedz
@jaszczur13: porozmawiaj z kimkolwiek kto od minimum 20lat mieszka na Witosa. Nikt na tym osiedlu nie słucha mieszkańców. Nie mam zdjęć, jak panowie razem wodke piją, ale wśród mieszkańców fakt zażyłości tych dwóch panów jest powszechnie znany.
  • Odpowiedz
@jatylkozapytac A ich personalia chociaż są znane? Bo nawet nie przedstawiłaś zielonko jak się owi panowie zwą. Nie zamierzam sprawdzać każdego pomówienia rzucanego na wykopie bo nie robiłbym ze swoim życiem nic innego poza tym ( ͡° ͜ʖ ͡°) szczególnie kiedy jest tak niekonkretne jak powyższe.
  • Odpowiedz
@jatylkozapytac: xD ale nie rozumiesz, że jak kogoś o coś oskarżasz to warto byłoby to czymś poprzeć? Czy będziesz obracać kota ogonem bo tak naprawdę nawet nie wiesz o kogo chodzi a podsłyszałaś plotkę i teraz powtarzasz jak dorodny pelikan
  • Odpowiedz
@jaszczur13: ja doskonale rozumie, tylko siedzę w pracy, a to rodzice mieszkają na Witosa i od 10lat hurrrdurrrują (a ja tego muszę słuchać) że 'psujo nam osiedle'. Wrócę do domu, popytam o nazwiska, zgłębię sytuację bo wyżej też pytales czy to czasem garaże nie są winne temu, że pękają a nie te nowe magazyny, a tego to nie wiem (chociaż podejrzewam, że nie)
  • Odpowiedz
Ul. Gliwicka od placu wolności do bocheńskiego jest całkiem spoko. 30 lat tam mieszkałem jak ktoś mi chciał dać w ryja to już prędzej na centrum ;)
  • Odpowiedz
@michel331: Załęże nie.. ale Zaleze graniczy z fajnym i dobrze skomunikowanym Tysiącleciem - polecam. Witosa moim zdaniem jest tak pomiędzy jeśli chodzi o to czy warto. Lepiej niż na Załężu, gorzej niż Tauzen. Oczywiście Tauzen jest też drozszy.
  • Odpowiedz