Wpis z mikrobloga

Czy jeśli pracowałem tylko przez okres próbny (ponad miesiąc), to będe miał na świadectwie pracy opisaną przyczyne zwolnienia czy coś takiego? - Nie zgadzam sie z tym co mówi manager, troche pierdzieli glupoty, więc musiałbym interweniować zanim coś napiszą

I druga rzecz - taki krotki okres w CV nie będzie wyglądał dobrze, jeśli go nie wpisze to tez niedobrze, bo bede mial za dużą dziure w CV i zastanawiam sie czy nie wpisać tego epozodu np. jako staż - Co o tym myślicie?

#pytanie #praca
  • 14
  • Odpowiedz
@lastro nie ma czegoś takiego jak przyczyna zwolnienia na umowie na okres próbny.

I nie ma na świadectwie pracy przyczyn zwolnienia w ogóle. Tylko tryb rozwiązania umowy (z upływem okresu na jaki została zawarta, wypowiedzenie pracodawcy, wypowiedzenie pracownika, za porozumieniem, dyscyplinarnie).
  • Odpowiedz
@Krzplu: Ogolnie to praca jako grafik (zdalnie) moja pierwsza. I co.. nie wiem, wydaje mi sie, ze oczekiwali ode mnie znacznie więcej. Ale troche mnie wkruza ta sytuacja, bo przez wiekszosc czasu dostawalem odpowiedzi w stylu "git" albo "super" z ewentualnie porpawkami. I jakis tydzien temu kazali mi odświeżyć ich istniejący banner na allegro. Zrobilem chyba 4 wersje z czego jedna sie podbala managerowi, a drugi niby grafik (mowie niby,
  • Odpowiedz
I nie ma na świadectwie pracy przyczyn zwolnienia w ogóle. Tylko tryb rozwiązania umowy (z upływem okresu na jaki została zawarta, wypowiedzenie pracodawcy, wypowiedzenie pracownika, za porozumieniem, dyscyplinarnie).


@369zszywek: A jakbym w CV napisalł ze to staż, to po świadectwie pracy wiadomo bedzie zejednak nie staż?
Ewentualnie moze bym cos zagadal zeby mi to wpisali jako staż na swiadectwie, chociaz wątpie ze sie uda
  • Odpowiedz
wcale nie musisz się ta praca chwalić w CV, to tylko 1.5mca, realnie nie robi różnicy jeśli chodzi o twoje doświadczenie zawodowe


@369zszywek: Dla mnie robi, bo oprocz tego czasu mam dziure odkąd skończyłem studia, czyli od 17 lipca. Wprawdzie prace zaczałem szukać w październiku, ale zeszło mi ponad 2 miesiące i zacząłem w połowie grudnia
  • Odpowiedz
@lastro: No właśnie widzę epistołę napisałeś ;), nie pisałem bo nie zawsze mam czas zajrzeć na Mirko. Bardzo dokładnie to wszystko opisałeś mi to wygląda na to jakby się nagle ktoś znalazł na twoje miejsce i porostu zwalniają stanowisko bo mogą. Myślę że nie ma się co przejmować tym świadectwem pracy, ja tego epizodu nie uwzględniałbym nawet w CV. Z doświadczenia wiem, że umiejętności z czasem się bronią same, lvl29
  • Odpowiedz
@Krzplu: Tylko bez tego wpisu w cv zrobi mi sie troche za duża dziura :/ Tzn. 17lipca skończyłem studia. Nie szukalem od razu, tylko w pazdzierniku zaczałem i cieżko bylo cos znalezc, bo duza konkurencja, wiec trwało to ponad 2 miesiace zanim cos znalazlem, a więc od polowy listopada do polowy grudnia mam przerwe.. a jesli nie wpisze tego do cv, to przerwa będzie do 31 stycznia, ale ze na
  • Odpowiedz