Wpis z mikrobloga

Mam problem z serwisem gwarancyjnym w Lenovo. Rok temu kupiłem Y520 i do tej pory działał bez zarzutów.

Kilka tygodni temu podczas zwykłego używania laptop nagle się wyłączył (bez bsod ani innych komunikatów). Nie dało się go uruchomić ponownie, w ogóle nie reagował na nic. Po może 30 minutach ze środka było słuchać takie mechaniczne *pyk* jakby przestawiła się jakaś zapadka. Podłączyłem łapka do ładowarki i uruchomił się normalnie.

Nie minęło 15 sekund i doszło do zawarcia, z prawej górnej części klawiatury poleciał dym i było widać nawet ogień xd

Oddałem łapka na gwarancje i dzisiaj dostałem odpowiedź, że mogą naprawić, ale skasują mnie za to 3800zl. Jako uzasadnienie podali, że na płycie głównej widać ślady cieczy. Nie przypominam sobie, żebym go zalał a już na pewno nie było to bezpośrednio przed awarią - ale nie wykluczam, że kiedyś wylałem na niego herbatę czy coś. W każdym razie nie sądzę, że to przyczyna zwarcia.

W diagnozie jeszcze wymienione są wyłamane tuleje obudowy - to już musiał serwis uszkodzić, bo ja oczywiście nie próbowałem rozkręcać sprzętu, który jest na gwarancji.

Czy jest jakiś sposób, żeby wpłynąć na decyzję serwisu? Jeżeli nie to czy jest jakieś serwis, który naprawi płytę główną zamiast ja wymieniać? Z góry przepraszam za jakość zdjęć, ale takie dostałem w serwisie.

#lenovo #gwarancja #pcmasterrace #laptopy #laptop #serwispc #informatyka
Stolbilardowy - Mam problem z serwisem gwarancyjnym w Lenovo. Rok temu kupiłem Y520 i...

źródło: comment_OajYi0Xx7LG7cW8Sehpf0PyInjVdYmYo.jpg

Pobierz
  • 8
3800zl


@Stolbilardowy: #!$%@? cena "Unija" ;) Raczej Wolny Sont i prywatnie rzeczoznawca plus dużo czasu, oraz nieznany wynik batalii. Ograniety serwis elektroniki powinien zrobić ci to za ułamek kosztów które wydasz na procesowanie się, jeśli nie polecało dalej i uszkodzenia w ramach sekcji zasilania.
@Stolbilardowy: Widać kolokazję elegancko, było zalane ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie dziwię się, że poszło zwarcie. Pewnie zjadło ścieżki i nieszczęście gotowe.

Napisz do Daniela Rakowieckiego (drako4service@gmail.com) telefon: 515526129
On lubi naprawiać Lenovo ( ͡° ͜ʖ ͡°)