Wpis z mikrobloga

@martyna_z_gruzji:

W temacie samochód sprowadzanych z USA:

Prowadzę w Gruzji wypożyczanie samochód i wszystkie sprowadziłam z USA. W ciągu ostatnich 3 lat jest to dobrych kilkadziesiąt samochodów.

Modele, które sprowadziłam: Toyoty 4runner (czwarta generacja), Toyoty Sequoia, Mitsubishi Outlander, Subaru Forester, Ford Escape, Toyota Prius, Toyota Rav4, Dodge Caliber, Chevrolet Camaro, Suzuki Grand Vitara i Suzuki XL7.

Na sprawdzenie ze stanów zdecydowałam się tylko i wyłącznie dlatego, że mój narzeczony robi to zawodowo, z sukcesami, już od 7 lat (Import USA -> Gruzji, firma LTD Automarket).

Przy takiej skali importu miałam już lepsze i gorsze fury. Wybierając samochody sprawdzamy ich historię (w USA to banalnie proste) oraz bierzemy pod uwagę rodzaj domu aukcyjnego. Najbezpieczniej jest kupować na aukcjach ubezpieczalni. Niektóre z samochodów wymagały tylko chemicznego czyszczenia, kilka razy wpadłam w uszkodzony silnik i skrzynie biegów, ale w tych sytuacjach nawet przy wymianie silnika wychodziłam korzystnie w porównaniu z zakupem na miejscu.

Staram się kupować samochody z małym, ale nie podejrzanie małym przebiegiem oraz widocznym uszkodzeniem np. rozbitym bokiem, czy tyłem, tak żeby na oko naprawa w Gruzji nie przekraczała 1k$ - 2k$. Zdarzają się skuchy, ale nigdy nie straciłam w ostatecznym rozrachunku.

W Gruzji panuje taka zasada, że firmy sprowadzające w zależności od wartości samochodu biorą 200$-1000$ + transport do portu w Poti lub Batumi to kolejne 1300$ (im bliżej portu w USA tym taniej).

Jestem zadowolona. Dokonuje kolejnych zakupów samochodowym. Polecam nie szukać okazji z kosmosu tylko rozsądnie podejść do wyboru samochodu.

Moje samochody można obserwować na instagramie: Martyna z Gruzji
martynazgruzji - @martynazgruzji: 

W temacie samochód sprowadzanych z USA: 

Pro...

źródło: comment_Y4IYOBZ1sfdGEPbczArxtl9gmrWX8MJ3.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@Mucholep: w tej chwili nie sprowadza się już z Japonii. Cło jest zbyt wysokie i pojawiają się dodatkowe opłaty w związku z kierownicą po prawej + jeszcze rok i będzie zakaz rejestracji nowych samochodów z kierownicą po złej stronie. Szkoda, bo Mitsubishi Delica to jest najlepszy samochód 7 osobowy na gruzińskie drogi.
  • Odpowiedz