Wpis z mikrobloga

Mireczki, czy ktoś z Was używał dosyć niedrogiej poziomnicy laserowej (do 150 zł)? Chciałem się zorientować czy jest to warte zakupu, czy może do niczego się nie nadaje i lepiej kupić coś droższego. Jestem totalnym amatorem i poziomnica ma służyć do montażu szafek, np kuchennych.
Przykładowa poziomnica:
https://allegro.pl/oferta/poziomica-laserowa-niteo-laser-krzyzowy-statyw-8538567993

#budownictwo #budowadomu #majsterkowanie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jestem totalnym amatorem i poziomnica ma służyć do montażu szafek, np kuchennych.


@NoweKontoNowyJa: to zwykła najzwyklejsza poziomica "z oczkiem wodnym" za 10pln zrobi to samo tylko lepiej.
A pionownica ;) w sensie linie pionowe (np do tapetowania) - znacznie precyzyjniej skuteczniej wyznacza zwykły sznurek z ciężką nakrętką na końcu.
Takie poziomice laserowe to się przydają, jak potrzebujesz wyznaczyć jeden poziom (i to niekoniecznie idealnie poziomy, byle był jeden i ciągły)
  • Odpowiedz
@NoweKontoNowyJa: Super sprawa do robienia wszelkich prac remontowych w domu. Poziom wychodzi idealnie. Ja akurat mam NEO, ale pewnie nie ma znaczącej różnicy. Jak zobaczyłem to u znajomego to od razu sobie kupiłem i jestem bardzo zadowolony. Minusy są dwa: jak słońce przyświeci na ścianę, to nie widać linii; trzeba trochę czasu poświęcić na rozstawienie przy dużych odległościach.
  • Odpowiedz
@NoweKontoNowyJa: No to tak: dobrze jak ma samopoziomowanie - mniej pierdzielenia się z ustawianiem, ale też lepiej, żeby ci się takie urządzenie nie przewróciło. Naprawa nie opłacalna wtedy. Druga sprawa: dobrze jak da się zablokować wiązkę (tzn. żeby świeciło bez samopoziomowania) i sobie możesz wtedy skośne linie zrobić - czasem się przydają.
  • Odpowiedz