Wpis z mikrobloga

Jak bardzo gardzę to nawet nie mam jak tego grzecznie powiedzieć.
W #pracbaza przyniósł znajomy jako dowody swoich tez na temat sędziów, grodzkiego i że Sulejmani był terrorystą.
Przeczytałem i nie mogę do teraz uwierzyć jak bardzo wyprany mózg trzeba mieć żeby twierdzić , że to jest obiektywna gazeta <>. Jestem załamany. Retoryka tej gazety jest gorsza niż #tvpis ,manipulacje najgorszego sortu. Ratunku.
Nie wrzucam fragmentów, bo musiałbym skserować całą gazetę. Szkoda czasu.

#neuropa #pis #sadownictwo #polska #zalesie #gazetapolska #niepolecam
Pobierz Rombana - Jak bardzo gardzę to nawet nie mam jak tego grzecznie powiedzieć.
W #pracba...
źródło: comment_xu7p2U4wHPelpCdhbc5KQksTts4Mt10b.jpg
  • 21
@Rombana: Akurat sprawy Sulejmaniego nie ma po co bronić. Obojętnie czy był, czy nie był terrorysta osobiście, to wybitnie szkodził interesom USA a tym samym całego zachodu. I tyle.
@Rombana: Może ci się tak wydawać, ale to bzdury. Tak, jak bez USA nie ma kultury zachodniej, tak kiedy one są zagrożone kultura i sposób życia również. Antyamerykańska postawa w społeczeństwach zachodnich to wyraz absolutnego zidiocenia. Ot takie bajeczki dla potłuczonych opowiadane przez zamożnych i znudzonych.
@xionze: Wydaje ci się. Bo żyjesz w zamożnym kraju, który właśnie dzięki tej polityce jest spokojny i nawet pozwala ci pie%dolić publicznie tego typu farmazony.
@xionze: Dokładnie tak, jak chcieli - obsadzeniem reżimu usłużnego, działającego w naszym, zachodnim interesie. Reszta mnie średnio interesuje - bo i niby dlaczego powinna?
@motaboy: A co to ma do rzeczy?
Stwierdziłeś, że w interesie zachodu była interwencja w USA w Iranie, gdy tym czasem po interwencji izolowany przedtem Iran ma obecnie sojusznika w postaci Iraku.
Nastąpił wzrost radykalizacji sporej części bliskowschodniego oraz północnoafrykańskiego społeczeństwa, co skutkuje ciągłym stanem zagrożenia terrorystycznego w europie zachodniej.
Do dajmy do tego, że interwencja w Iraku przekształciła się w serię innych konfliktów i największy kryzys migracyjny od wieków skierowany
@Rombana: Oczywiście ze mamy w tum interes. Nasz interes jest taki, żeby kontrolę nad zasobami ropy - bezpośrednią, lub pośrednią sprawowały USA.
@flager: Zagrożenie terrorystyczne jest ograniczane między innymi poprzez trzymanie bliskiego wschodu za mordy. Urósł im Sulejmani, to po prostu poleciał i tyle. Również przy pomocy Izraela.
Opowiadajcie sobie do woli swoje dyrdymały - macie do tego prawo w wolnych krajach zachodu. Tyle, że wasze diagnozy są sraniem pod
@motaboy:
No i jakoś słabo im to idzie, nie zdziwię się jak stracą zdobyte złoża w Iraku, tak jak W Iranie w latach '70 za wtrącanie się w interesy innego kraju.

Nasz interes jest taki, żeby kontrolę nad zasobami ropy - bezpośrednią, lub pośrednią sprawowały USA.

Żeby tylko one były w posiadaniu największych złóż i dyktowały ceny? W naszym interesie to jet, to żeby takiego hegemona w posiadaniu zasobów ropy nie
@flager no i takie zachowanie też prowokuje zachowania terrorystyczne. Łatwiej zaatakować sojusznika USA w europie.a poza tym Sulejmani chyba walczył z państwem Islamskim.
@flager: Kryzys migracyjny nie był związany z działaniami na bliskim wschodzie, ale z wojną w Syrii, a wcześniej w Libii. Na obie pozwolono właśnie w imię banialuków o „demokracji”, „prawie do samostanowienia” itd. Efektem było obalenie stabilnych reżimów które mogły być i nawet mordercze, ale ich trwanie było w naszym, zachodnim interesie.
Kryzys migracyjny nie był związany z działaniami na bliskim wschodzie, ale z wojną w Syrii, a wcześniej w Libii.


@motaboy: Przecież to co dzieje się w Syrii oraz Libii jest pośrednim wynikiem interwencji w Iraku, to właśnie tam rozrosły się lub powstały nowe organizacje terrorystyczne, które wykorzystały niepokoje w Syrii i Libii do rozpoczęcia działań zbrojnych.

Efektem było obalenie stabilnych reżimów które mogły być i nawet mordercze, ale ich trwanie było