Wpis z mikrobloga

Cała ta sprawa z listami do #krs pokazuje jaki bautustan się u nas zrobił. Jakim cudem jakiś zwykły urzędas może sobie zablokować decyzję Naczelnego Sądu Administracyjnego? Czy ktoś sobie wyobraża, że jakiś sąd wydaje nakaz aresztowania jakiegoś ziomka. Policja ustala, że koleś ukrywa się na działkach i przyjeżdża go aresztować, ale przed bramą działek stoi prezes działkowców który mówi, że wg regulaminu, po 22 wstęp tylko dla właścicieli działek. Przecież tu mamy do czynienia z absurdem na podobnym poziomie. A to, że sędziemu nie chcą pokazać jakiegoś materiału potrzebnego do rozpatrzenia sprawy powodując się na RODO? Wyobrażacie sobie, że sąd prowadzi sprawę o morderstwo w samolocie i prosi przewoźnika o wykaz pasażerów którzy lecieli konkretnym lotem, a dostaje odmowę, bo RODO?
Przecież to jakiś absurd. I ktoś może powiedzieć, że przecież morderstwo i jakieś listy do KRS to są sprawy na zupełnie innym poziomie. I tu się kompletnie zgodzę, bo zmiany w całym wymiarze sprawiedliwości są w uj ważniejsze niż jedno zabójstwo, bo zmiany w wymiarze sprawiedliwości dotyczą wszystkich obywateli.
Serio jest tu może ktoś kto wytłumaczy mi jakimiś sensownymi argumentami z drugiej strony, dlatego ktokolwiek coś takiego popiera?
#politka #tklive #bekazpisu
  • 20
Serio jest tu może ktoś kto wytłumaczy mi jakimiś sensownymi argumentami z drugiej strony, dlatego ktokolwiek coś takiego popiera?


@wodzik: Mieszanka głupoty, turbopatriotyzmu, pazerności i fanatyzmu religijnego.

Jakbyś miał stworzyć profil przeciętnego pisowskiego wyborcy, to kto to będzie? Niewykształcony, nierozumiejący prawnych zawiłości, niezdolny do samodzielnego przetwarzania informacji i wyciągania z nich poprawnych wniosków. Do tego ubogi, nie odnajdujący się w postkomunistycznej rzeczywistości. Dla takich ludzi jakieś tam zasady typu tójpodział władzy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wodzik: mam identyczne odczucia i czuję zażenowanie, jak oglądam ten teatrzyk i widzę ich nieskrywaną bezczelność i sobie pomyślę, co tam się musi dziać ukryte przed opinią publiczną (°°
@lucer: przecież zalinkowane teksty idealnie wpisują się w moją diagnozę:

z GW:

Prawica powiedziała tym ludziom – „nie jesteście żadnymi Januszami”. Jesteście zwykłymi ludźmi, solą tej ziemi.


i moje:

pochwały (wspaniali polacy, wspaniała polska)


z GW:

Elity, które oderwały się od zwykłych ludzi, elity niewdzięczne, wyniosłe, dwulicowe i egoistyczne. Straciły wszelkie hamulce moralne, kradły na potęgę, żyły waszym kosztem


i moje:

precyzyjnie wskazując wroga, który chce to co ci ludzie dobrze
Jakbyś miał stworzyć profil przeciętnego pisowskiego wyborcy, to kto to będzie


@bacaa90: no tak, ale znam kilku wyborców PIS którzy wydają się ogarnięci. Ludzie po studiach, zarabiający jakoś normalnie. Dziwi mnie, że PIS może odpierdzielać takie akcje i nie spada im poparcie ani trochę. Przecież gdyby takie wałki wychodziły za PO to poparcie spadłoby im do wartości jednocyfrowej. ¯\_(ツ)_/¯
@bacaa90: pis będzie rządził dopóki jego przeciwnicy używają retoryki na zasadzie
"Niewykształcony, nierozumiejący prawnych zawiłości, niezdolny do samodzielnego przetwarzania informacji i wyciągania z nich poprawnych wniosków. Do tego ubogi, nie odnajdujący się w postkomunistycznej rzeczywistości"
@thewickerman88: ale to nie jest retoryka, tylko prawda. Jeżeli ktoś gardłuje o tych kultowych już ośmiorniczkach i niemieckim złodzieju tusku, co to pod butem merkelowej realizuje obcą rację stanu, jednocześnie świadomie lub nie popierając zawłaszczanie kraju przez mafijne działania pisu, to zdecydowanie nie jest on zdolny do samodzielnego przetwarzania informacji i wyciągania z nich poprawnych wniosków. Co się nie zgadza?
@bacaa90: bo opozycja przegrywa właśnie przez takie teksty i taką taktykę. Przez stawianie siebie w pozycji tych mądrych, oświeconych, inteligentnych i wykształconych. Próba zebrania sobie wyborców przez stworzenie narracji jakoby jedni byli tym lepszym elitarnym klubem do którego warto należeć, bo cała reszta to dno intelektualne walące dyktę pod sklepem. To tylko sprawia że wielu ludziom zapala się lampka ostrzegawcza. Nikt nie chce przecież wspomagać nadętych bufonów a wyborcami rządzą zwykłe
bo opozycja przegrywa właśnie przez takie teksty i taką taktykę. Przez stawianie siebie w pozycji tych mądrych, oświeconych, inteligentnych i wykształconych. Próba zebrania sobie wyborców przez stworzenie narracji jakoby oni byli tym lepszym elitarnym klubem do którego warto należeć, bo cała reszta to dno intelektualne walące dyktę pod sklepem.


@thewickerman88: no ok, ale ja nie jestem politykiem opozycji. W ogóle nie jestem politykiem, dlatego nie będę sobie odbierał prawa do stawiania
że polski cham stał się dumny ze swojego chamstwa


@bacaa90: to liberalnym elitom się wydaje, że to cham, będąc samemu chamem.Dopóki nie zmienią narracji nigdy nie wygrają, bo niby dlaczego ludzie mieliby głosować na kogoś kto ciągle ich obraża.
@lucer: no ja tam nie widziałem jakiegoś "ciągłego" obrażania ze strony polityków opozycji, bardziej podś#!$%@? i protekcjonalność ze strony warszawki. A dlaczego mieliby głosować na opozycję? No nie wiem, może dlatego, żeby nie żyć w kraju zawłaszczonym przez mafię?
@bacaa90: statystyka którą przytoczyłeś brzmi fajnie i właśnie ładnie wpasowuje się w to co pisałem wyżej-budowanie sobie poczucia przynależności do elitarnego klubu.
Zdajesz sobie sprawę z tego że ludzi o wykształceniu podstawowym jest poniżej 20%? Jak myślisz ilu z nich poszło na wybory? I dopiero 72% od tej liczby prawdopodobnie zagłosowało na partię która rządzi.
Najwięcej wyborców ma wykształcenie zasadnicze i średnie. To oni wybrali nam rządzących i to oni mają
@bacaa90: Sikorski

Na PIS powinny głosować osoby, które lubią odmawiać różaniec z pedofilem z Radia Maryja


Lubnauer

Takie miejscowości i miasta, w których PiS wygrał, to trzeba bardzo dokładnie się przyglądać czy tam nie ma, że tak powiem, ograniczenia cywilizacyjnego


Gawłowski

jak porówna się mapkę z przemocą domową i alkoholizmem w rodzinie z mapką poparcia dla PiS to okaże się, że im

większe poparcie PiS tym więcej nieszczęść. i odwrotnie tam