Wpis z mikrobloga

Wspaniałe to było doświadczenie, nie zapomnę go nigdy. Dawno nie wsiąknąłem aż tak w żadną grę, chłonąc lore i czerpiąc przyjemność z każdej aktywności i po prostu niebywale relaksując się podczas grania. Absolutnie rozbraja mnie to, jak cały gameplay i community nastawione jest na bycie dobrymi ziomkami dla siebie.
Co do samego lore, to bardzo dziwnym manewrem (i chyba nie do końca trafionym) było to, że wiele kluczowych informacji pojawiło się dopiero po zakończeniu wątku głównego i grindowania - po kolejnych zleceniach dostajemy kolejne informacje/wywiady wyjaśniające całkiem wiele.

Fabuła główna 62 godziny, platyna wbita po 93 godzinach łącznie. Nie czułem tych liczb kompletnie, bo tak pozytywne odczucia towarzyszyły - nawet podczas grindu dostaw czasowych.

Boli jedynie system jazdy, który nieco kuleje też chyba ze względu na fizykę pojazdów. Jedziesz ciężarówką wypełnioną 1500 kg towaru, a ta na byle ostrzejszym skręcie od razu się podnosi do góry od boku XDD
System strzelania/walk mam wrażenie że też nieco nietrafiony, szczególnie objawiało się to dla mnie podczas jednej z ostatnich walk z bossem (i wieloma mobami).


#deathstranding #ps4
Pobierz
źródło: comment_ohuIFzt4WDguWdTb4wkIw8rKldPeFFgd.jpg
  • 9
A propos levelowania dostaw czasowych, bo sam miałem z tym największy problem.

Oprócz zaprojektowania sobie sieci tyrolek i odbudowy dróg, to warto próbować i tak dostawy czasowe przez całą mapę. Dają one masę lajków nawet jeżeli nie uda się #!$%@?ć Legend of Legends, a to znacznie przyspieszy levelowanie statystyki.
Polecanko:
- Farma Temporalna --> Węzeł Jeziorny
- Reżyser Filmowy --> Węzeł Jeziorny
- Węzeł Jeziorny --> Paleontolog
- Lekarz --> Węzeł górski
@splndid: Ja żałuje, że nie grałem na hardzie, ale podobno równo łatwa jest jak na normalu, wiec dużo nie straciłem. Ja poczułem pustkę po skończeniu fabuły, jakoś te 72h wątku głównego mi zleciało, ale chciałbym jakoś dłużej pograc, a robienie teraz standardowych zleceń to jakoś mnie do tego nie ciągnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@splndid:

Co do samego lore, to bardzo dziwnym manewrem (i chyba nie do końca trafionym) było to, że wiele kluczowych informacji pojawiło się dopiero po zakończeniu wątku głównego i grindowania - po kolejnych zleceniach dostajemy kolejne informacje/wywiady wyjaśniające całkiem wiele.


Wlasnie tez to zauwazylem, i dlatego mnostwo ludzi ktorzy przelecieli przez glowna fabule, totalnie nie polapala sie o co chodzi w pelni, i mieli miliony pytan po ukonczeniu gry :)

@
@Pafeuuu: roznica miedzy hardem a normalem jest taka, ze temporal duzo szybciej niszczy sprzety i budynki, wiec hard to dodatkowe 3-4h jazdy z materialami zeby odnowic raz cala siec tyrolek i autostrad (jesli grales od poczatku), mnie po jakichs 70h gry na hardzie siec ledwo zipiala na 30% bez odnawiania na koncu :) Platyna zajela mi 146h (nie spieszylem sie ^^)
@Pafeuuu: roznica miedzy hardem a normalem jest taka, ze temporal duzo szybciej niszczy sprzety i budynki, wiec hard to dodatkowe 3-4h jazdy z materialami zeby odnowic raz cala siec tyrolek i autostrad (jesli grales od poczatku)


@Dante27: szczerze mówiąc przez te 92 godziny chyba ani razu nie musiałem nic odnawiać, wszystko jakoś przetrwało. Drogi budowałem jeszcze w rozdziale Fragile, a tyrolki dopiero po zakończeniu. Co do harda - oprócz niszczenia,
@splndid:

hardzie zwykle dwa razy trzeba trafić


Yyy, nie? :) A przytrzymywales przycisk rzutu (wtedy nabiera krwi i jest silniejszy granat)? U mnie zawsze za 1 razem padali, niezaleznie od poziomu, tylko na hardzie trzeba bylo ciut dluzej przytrzymac rzut.

Co do temporalu, jest na mapie kilka miejsc gdzie niszczy budowle bardzo szybko, no i zalezy jeszcze od tego jak grasz, bo ludzie z innych gier moga naprawiac twoje drogi i
@splndid: Ja wczoraj skończyłem wątek główny i do dziś jestem #!$%@? całą grą, 20 lat gram w gry i przez ostatnie lata nic mnie już nie bawiło. Do DS też podchodziłem, no mówio, że fajne to zobaczymy. Do czasu węzła jeziornego było tak sobie, nie wiedziałem czy mi sie podoba czy nie. Ale gdy pierwszy raz wspiąłem się na górę i zobaczyłem w dolinie węzeł jeziorny i poleciała muza to coś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Wlasnie tez to zauwazylem, i dlatego mnostwo ludzi ktorzy przelecieli przez glowna fabule, totalnie nie polapala sie o co chodzi w pelni, i mieli miliony pytan po ukonczeniu gry

@Dante27: takie opinie to jest ewidentnie przez nierozegrane ostatnie rozdziały, na sam koniec dosłownie wszystko jest wyjaśnione, co mnie z jednej strony usatysfakcjonowało, z drugiej nieco odarło grę z tej aury tajemniczości.
@splndid: podziwiam, że zmieściłeś się z platyna w 100h,