Wpis z mikrobloga

Hej,

Co zrobić z odpadami po remoncie? Stare panele, podkłady, gipsy, tynki, płyty k-g? Można gdzieś to za darmo wywieżć?
Mam też stary żeliwny grzejnik, ale jego chyba bardziej by się opłacało wywieźć na złom i sprzedać.


#katowice
#remontujzwykopem
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Filip3k91:
PSZOK - śmieci musisz(!) mieć posegregowane (gruz osobno, drewno osobno itp) - 1tona rocznie przysługuje na mieszkanie.

BIG pack - zazwyczaj płatne ok 130-170zl w zależności od miasta. W katowickim mpgkim jest chyba 150zl ale nie jestem pewny. Ładujesz jak leci, najwygodniejsze. Oprócz mpgkim możesz prywatne firmy typu remondis/alba, lecz odradzam albe z Chorzowa, śmieci ledwo wystają z worka i kierowcy już Ci nie wezmą śmieci, potem musisz kombinować
  • Odpowiedz
@Blon: Jak to posegregowane? Czyli jak robię remont i mam odpadki po starych płytkach, starych ścianach k-g, starych panelach (nawet nie wiem co to dokładnie za tworzywo, od spodu plastik od góry warstwa 'ścieralna'), odpadki z kucia w betonie to na wszystko potrzebuje osobny worek? No kur&a, przecież same te worki by zajęły cale mieszkanie i pol klatki schodowej. Nie dziwie się ze ludzie wywożą śmieci do lasu skoro tak
  • Odpowiedz
@Filip3k91:
Ceny big packów zależy od miasta np w Siemianowicach trzeba płacić za każdy, z kolei w Świętochłowicach jest 1 za darmo (przynajmniej tak było w 2019). Najlepiej zadzwonić do mpgkim.

No ja również uważam że całe to zamieszanie z segregacja jest kretynskie, ale ja tego nie wymyśliłem.
¯_/(ツ)_/¯
Z mojego doświadczenia, jak masz wymieszane śmieci (normalne, jak to po remoncie) to na PSZOKU się tego nie pozbędziesz.
  • Odpowiedz