Wpis z mikrobloga

Mireczki, chciałbym żonie na walentynki kupić czytnik ebooków.
1) jaki czytnik kupić? Cena max to ok. 400 zł myślę
2) ile zajmuje jeden ebook średnio? Warto kupować takie bez wyjścia na kartę SD?
3) ile ebooków zmieści się na np. 4 lub 8 GB pamięci?
4) czy da się kupić jakiś czytnik z już zainstalowanymi jakimiś ebookami? Żona gównie czyta jakieś romansidła i książki psychologiczne.
#ebooki #czytajzwykopem #ebook #mirkobooki
  • 9
@Janusz_Lubikwasa: Ja osobiście polecam Kindle PW3/PW4. Przy promocjach są w okolicach 400 zł.

2) ile zajmuje jeden ebook średnio?


@Janusz_Lubikwasa: Kilka MB maksymalnie. Często poniżej 1MB.

Warto kupować takie bez wyjścia na kartę SD?


@Janusz_Lubikwasa: Jak najbardziej. Jak masz 4gb pamięci to wrzucisz tam setki ebooków. Wyjście na kartę w czytnikach nie jest zbytnio istotne.

3) ile ebooków zmieści się na np. 4 lub 8 GB pamięci?


@Janusz_Lubikwasa:
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Janusz_Lubikwasa: ja kupowalem na czytio ppcketbooka i tez mialem sporo ebookow wgranych, glownie jakas klasyka, ale w obcych jezykach. W tej cenie zobaczylbym pocketbooki, lub poczekal na jakies promocje na Kindle na niemieckim amazonie, pare razy w roku sa promocje 20-40 euro. Co do pamieci to spokojnie wystarczy tyle wbudowanej
@Janusz_Lubikwasa:
1. W lutym jest szansa na Kindle Paperwhite 4 za ok 490 PLN. Rok temu było tak: http://cyfranek.booklikes.com/post/1837164/kindle-paperwhite-4-walentynkowo-taniej-o-30-euro
3. Nie ma potrzeby czytnika z kartą pamięci, o ile nie będziesz korzystał z dużych PDFów;
4. Jeśli są wgrane e-booki, to takie, co są i tak do pobrania z wolnelektury.pl czy podobnych serwisów, więc tym bym się nie sugerował, jeśli potrafisz kopiować pliki po USB.

Poza tym warte rozważenia z tańszych: