Wpis z mikrobloga

Jestem po seansie. Przeczytałam recenzje na kilku portalach i chyba oglądałam inny film, bo wg mnie był po prostu dobry. Nie rozumiem porównywania do filmów Vegi, że niby Psy 3 to gangsterka dla ubogich. Żaden ze starych psów nie zachowywał się jak "hura bura szef podwóra", wręcz przeciwnie. Zdawali sobie sprawę, że są dziadkami. Że nic nie mają i nikogo nie obchodzą. Gdy czytam opinie, że już nie ten klimat, bo np. "nie słychać szumów taśmy" lub "w tych czasach nikt nie ma tak urządzonych mieszkań jak Morawiec", to zastanawiam się, jakim cudem za pisanie takich bzdur ktoś daje tym "krytykom" hajs.
Jasne, że scenariusza nie napisano idealnie, że możemy się czepiać szczegółów. Ale uważam, że to godna kontynuacja dwóch poprzednich części, które też nie były perfekcyjnie, gdy obejrzymy je na świeżo. Jedyna recenzja, z którą się zgadzam, to ta poniżej.

Podsumowując - film był po prostu smutny.

#psy3 #kino #film #ciekawostki #kryminalne #polska
giovan-a - Jestem po seansie. Przeczytałam recenzje na kilku portalach i chyba ogląda...
  • 9
  • Odpowiedz
@giovan-a: Ale w dalszym ciągu psy są jakąś legendą, która faktycznie opisuje jakieś całkiem ciekawe rzeczy dotyczące Polski i zmian ustrojowych typu "czasy się zmieniają, a Pan zawsze jest w komisjach". Z kolei filmy Vegi to gangsterka dla gimnazjalistów i takie no filmy akcji przesiąknięte przemocą i jakimś niskim humorem.
  • Odpowiedz
Ale w dalszym ciągu psy są jakąś legendą, która faktycznie opisuje jakieś całkiem ciekawe rzeczy dotyczące Polski i zmian ustrojowych


@NonOmnisMoriar: Owszem, tamte filmy stały się legendą, były wstrząsem dla ówczesnego społeczeństwa. Dzisiaj Pasikowski nie musi skupiać się na polityce i demaskowaniu jakichś tajemnic, bo mamy tego filmów pełno, choćby u samego Papryka. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Psy 3 są opowieścią o sprawie osobistej, to wystarczy wg
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@giovan-a: Dla mnie pierwsza część filmu była trochę nudnawa, a w drugiej części nie rozumiałem czemu byli mundurowi strzelali do mundurowych. Mogli se darować romans między kasjerką a tym policjantem, ale poza tym film mi się zajebiscie podobał. Spodziewałem się po prostu słabego kina gangsterskiego z dziadkami w rolach głównych a dostałem coś porównywalnego do Bez Litości z Denzelem Washingtonem. Ja polecam.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@giovan-a: Komiksowe postacie, żarty - z mazurskich nocy kabaretowych, dialogi - z tanich kryminałów, koszmarny wątek romansowy, a zdjęcia w świetle i palecie kolorów jak z serialu TVN.
  • Odpowiedz