Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam niewiele ponad 30 lat i chyba jestem wrakiem człowieka. Chyba, bo nigdy nie byłem okazem zdrowia więc może moje problemy to coś normalnego i zgodnie z radą mojego lekarza pierwszego kontaktu (stary trep z pod znaku: „Kto nie umarł ten zdrowy”) powinienem się przyzwyczaić. Nie mam na nic energii, jestem otępiały i mam problemy z koncentracją. Od jakiegoś czasu coraz częściej mam jakieś afty, jęczmienie na oku czy wysypy pryszczy jak u nastolatka. Katar czy ból gardła mam średnio raz na dwa tygodnie. Zrezygnowałem całkowicie z alkoholu bo kac nawet po paru piwach zaczął być nie do zniesienia. Po pierwszej wizycie na siłowni w tym roku (po paroletniej przerwie) odnowiła mi się stara kontuzja brzucha, mój „core” mięśniowy to jakiś żart. Odnoszę wrażenie, że mam coraz więcej pieprzyków na ciele. Czuję dyskomfort w stawach po prawej stronie ciała, jakby były mniej sprawne, niż te po lewej. Podobno zacząłem niewyraźnie mówić (sam się na tym łapię, że mi się zwyczajnie nie chce). Robię śmierdzące i kleiste gówna. Jest tego więcej, jednym słowem cała masa może drobnych ale uciążliwych/potencjalnie niebezpiecznych problemów.

Lekarz pierwszego kontaktu nie widzi problemu i jedyne co robi to wypisuje antybiotyki na przeziębienie (które przestałem wykupywać od paru lat). Wizyty prywatne też niewiele wnoszą- byłem z brzuchem, skasowali 100zł, przepisali nospe, kazali przestać ćwiczyć i czekać aż przejdzie: no to czekam a boli mnie nawet jak pochylam się i wstaję do wiązania butów.

Chciałbym wykonać coś w stylu ogólnego przeglądu stanu zdrowia, którego wyniki przeanalizuje specjalista z holistycznym podejściem, który powie mi co mam zrobić aby poprawić swój stan. Nie chcę maskować objawów suplementami, dietami, czy cudownymi metodami oddychania, medytacji itp.

Znalazłem w Internecie oferty na „Przegląd stanu zdrowia”, często wszystko jest do załatwienia w jeden dzień. Wygląda to na to czego szukam. Korzystał ktoś z takich pakietów? Jeśli tak, to czy warto? Jeśli warto, to jakie firmy polecacie (najlepiej w Dolnośląskie/Wielkopolskie/Lubuskie, choć nie mam problemu z przejechaniem się gdzieś dalej)? Widzę ogromny rozstrzał cenowy od 200 do 8k zł za pakiet, w co celować?

#zdrowie #wykop30club #wykop30plus #medycyna #badania

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: [Wyjazdy studenckie](https://st.pl/$xvynkdla)
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

AnonimowaRóżowa: Na początek przynajmniej podstawowe wyniki krwi, morfologia, witamina D3, TSH, ft3, ft4, żelazo plus kilka innych jeszcze można. Na pewno są takie pakiety podstawowe na badania krwi ale sam lekarz rodzinny po tych objawach powinien to zrobić. Z tym że taki lekarz jak opisujesz jest do niczego, jak masz możliwość to go zmień, może uda się znaleźć kogoś kto ma lepsze podejście. I tak jeżeli coś wyjdzie pewnie będzie trzeba
  • Odpowiedz
Z alko nie trzeba rezygnować. Tak samo z sexem. Tylko trzeba się odpowiednio zabezpieczać. My polecamy się na kaca
  • Odpowiedz
OP - zgubiłem kod: @muadzik: Zrobię, zrobię. Rzecz w tym, że mój rodzinny twierdzi, że mam się przyzwyczaić, nie narzekać i jakoś tam żyć. Mieszkam w małym mieście, gdzie na zapisanie się do dobrego rodzinnego są kolejki na kilka lat w przód. Dlatego pomyślałem o zrobieniu pakietu badań prywatnie. Jednak zanim wydam kilka tysięcy chciałem dowiedzieć się czy to ma sens.
@Eustachiusz: I bolerioza i problemy z
  • Odpowiedz