Wpis z mikrobloga

miałem niedawno usuwanego zęba i zastanawiam się teraz czy to normalne że po znieczuleniu nie paraliżuje mi języka, warg itp? znieczulenie było podawane jakąś elektryczną strzykawką która tam niby odmierza odpowiednią dawkę żeby nie rozpierać tkanek, ale jak kiedyś stomatolodzy mnie znieczulali normalną strzykawką to mogłem sobie ciąć jape i nic bym nie czuł a wtedy moment po wyjściu zaczęło mnie boleć

+ do tego lekarz moment po podaniu znieczulenia jedzie z koksem a tak to czekaliśmy parę minut
#stomatologia
  • 2
@blitzer7: W zależności od podania znieczulenia oraz znieczulanych nerwów są różne odczucia dla Ciebie. Tak w skrócie: przy znieczuleniu zębów dolnych bocznych znieczulenie można podać tak byś nie czuł połowy wargi dolnej oraz polowe języka. Żeby dolne przednie najwcześniej masz wargę dolna i bródkę znieczuloną. Przy zębach górnych przednich często można czuć znieczulenie nosa, a przy zębach górnych bocznych poza zębem możesz nie mieć nic więcej znieczulonego.
Najlepiej powiedz którego zęba
@blitzer7: Na tym polega znieczulenie komputerowe. Podaje się znacznie mniejszą ilość środka i można precyzyjniej znieczulać. Poza tym fascynujące - nic Cię nie bolało, wyszedłeś zadowolony, miałeś milion razy lepsze znieczulenie, bo nie dotyczyło połowy twarzy, ale i tak musisz wyjść i kwestionować działanie lekarza ( ͡° ͜ʖ ͡°)