Wpis z mikrobloga

@ziel0ny: Chociaż jak się chwilę dłużej zastanowiłem to wcale źle ta próba nie musiała wyjść. Mimo, że na moje oko ten Polizei Schirmmützenadler wygląda wybitnie cynkowo to aluminiowe również jak najbardziej istniały. Z kolei aluminiowe adlery WH i LW z którymi miałem do czynienia inaczej znosiły "próbę czasu" ( ͡° ͜ʖ ͡°) A co do zabytku - nie histeryzujmy. Ot zwykła historyczna pamiątka o niewielkiej wartości materialnej
@ziel0ny: No u naszych zachodnich sąsiadów trochę popadli w paranoje na tym punkcie, nawet na flohmarktach zakrywają żeby przechodniów w oczy nie kuło ( ͡° ͜ʖ ͡°) A co do kwot, to jak na niemieckie insygnia są to jedne z tańszych
@Piorunian: ciekawe żę takie ceny skoro to w sumie nie jest ciężko znaleźć, ogólnie ja tego nie znalazłem ale jak dzisiaj chodziłem u sołtysa po polu to podszedł i mi to dal bo znaleźli jak dom budowali xD także ciekawe ile tam fajnych rzeczy z ziemią pojechało bo mówił że podczas tej budowy to znaleźli tam od bomby przez bagnet po jakieś klamry od pasa.
@ziel0ny: Jest popyt wśród kolekcjonerów z całego świata na takie rzeczy to i kwoty są spore. Tylko, że takich ludzi z reguły interesują rzeczy w stanie "jak z fabryki" najlepiej z kompletem dokumentów i potwierdzoną historią co samo w sobie już sprawia, że nie tak łatwo o takie odznaczenie. A co do reliktów w ziemi to już takie uroki regionów w których coś się działo.