Wpis z mikrobloga

Planuję kupić sprzęty do nowego domu: kosiarka(na 600m2), podkaszarka, wkrętarka, szlifierka kątowa itp. Przeglądam internety i coraz więcej sprzętów na aku. Jest sens kupować sprzęty tej samej firmy i zmienia tylko Aku? Patrzyłem to Makita, Bosch i Ryobi ma możliwości takiej konfiguracji. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Ma to w ogóle ekonomiczny sens? Jeśli tak to lepiej Aku 18v i no 5Ah czy 40 v i 2.5 Ah?
#domiogrod #majsterkowanie #bohaterdomu
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
@Tondi_88 polecam Makita, ale tylko rzeczy typu, szlifierka wkrętarka max jest taka mini piła mechaniczna na Aku. Kosiarka i podkaszarka zależy ile hajsu. Kosiarka to znajdź sobie coś z silnikiem hondy lub b&s ale mająca dobre opinie. Podkaszarka nie polecam lepiej kupić kosę i to z lepszej firmy np Stihl albo tańsze to Stiga
  • Odpowiedz
@Tondi_88: Ryobi miało jakiś czas temu gwarancję na 1 rok ( ͡° ͜ʖ ͡°) Trzeba to sprawdzić i jeśli ciągle tak jest, to dać sobie spokój. Osobiście mam Makitę jeszcze 36V. Daje radę, a plus jej jest taki, że jest lekka i cicha, do tego stopnia, że moja mama kosi trawnik ( ͡ ͜ʖ ͡) Więc mi odpadło to zadanie.
@
  • Odpowiedz
Jest sens kupować sprzęty tej samej firmy i zmienia tylko Aku?


@Tondi_88: Jak najbardziej. Aku to zazwyczaj połowa ceny zestawu. Polecam jeszcze Erbauer, do kupienia w Castoramie, też ma sporo sprzętów,.
  • Odpowiedz
@Tondi_88: Mam z Makity, ale sprzed kilku lat, gdzie były jeszcze baterie 36V (teraz zastąpione są adapterem i dwoma aku 18V). Mam kosiarkę, podkaszarkę i piłę łańcuchową. A i jeszcze dmuchawę do liści. Jestem zadowolony, ALE jakbym mógł cofnąć czas, to do trawy bym kupił robota ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zapominasz czym jest trawnik. AL-KO miało kiedyś w przystępnej cenie.
  • Odpowiedz
@Tondi_88: Wkrętarka oczywiście akumulatorowa (2 aku), ale takie sprzęty jak kosiarka czy podkaszarka to tylko kabel albo spalinowa. To samo podkaszarka. Przy sprzętach akumulatorowych zawsze będzie kompromis wydajność/prądożerność.
  • Odpowiedz