Wpis z mikrobloga

Panowie, nie wiem czy to z racji wieku, czy może od trenowania od dwóch lat crossfitu ale złapały mnie takie luzy w kolanie. Ani to nie boli ani specjalnie nie przeszkadza ale po zejściu z roweru czuje jakby udo miało słabe połączenie z piszczelem. Jest na to jakaś sprawdzona rada czy już tylko amputacja?
#rower #zdrowie
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kolar1: idź do lekarza bo oprócz standardowej tzw. "szuflady" możesz mieć naderwane więzadła lub/i początki zwyrodnienia (normalne u sportowców) Możliwe że rezonans odpowie na Twoje pytania :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kolar1: na leżąco przy zgiętej nodze blokują stopę i ciągną poniżej kolana. Jakikolwiek ruch to ta "szuflada" czyli luz w stawie. Moze być wrodzony i nabyty. Zanim ktoś zapyta, mam dokładnie to i aktualnie rehabilituję się po rekonstrukcji więzadeł - stąd wiem ( ͡º ͜ʖ͡º)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kendi: może źle się wyraziłem. Szuflada i rekonstrukcja to u mnie dwie osobne rzeczy (więzadła zerwałem rok temu) Mi też mówili, że raczej nic nie trzeba z tym robić. Rekonstrukcja owszem, spowodowała, że u mnie te ruchy "szufladowe" stały się mniejsze, ale zaznaczam, że zabieg był wymagany po zerwaniu, a nie z powodu szuflady.
@kendi: update: zapytałem mojego fizjo jak to jest i tak jak pisałem, "szuflada" może być wrodzona lub po przebytym urazie (przeważnie więzadła) Rekonstrukcja jak najbardziej niweluje ten efekt (czy całkowicie usuwa - to zależy od rodzaju uszkodzenia, organizmu itd. generalnie od wielu zmiennych czynników. W większości przypadków jakiś niewielki luz zostaje)
@kurlapejter według lekarzy nie mam uszkodzonych więzadeł. Miałem wypadek i złamałem kość udową. Od tego czasu pojawiła się u mnie szuflada, aczkolwiek nie miałem robionego rezonansu. Żadnego dyskomfortu z tego powodu nie odczuwam przez 5 lat od zagojenia nogi. Dzięki za informację :)