Wpis z mikrobloga

@Mrjohnsmith: 1. Brzydzi mnie fakt, że plują na kościół, gdzie zawsze zbierają najwięcej pieniędzy- mówię tutaj o puszkowych, a nie aukcjach itd.
2. Nie wspieram Owsienka, który zamiast siedzieć pokornie to co chwile dzieli naród i udaje ofiarę. Dlatego mega się ucieszyłem jak rok temu zrezygnował- nareszcie mógłbym zacząć dawać na to pieniądze nawet głupią złotówkę.
3. Zbyt mały procent z zebranych pieniędzy leci na sprzęt. Już wolę Caritas.
4. Woodstock
@Janko_Muzykancik: 1. Myślę, że to kościół pierwszy pluł na nich stąd ich reakcja.
2. Rozumiem, że go nie lubisz i to jest powód.
3. Duży procent leci na sprzęt. Caritas nie sponsoruje sprzętu medycznego.
4. Jakie machlojki ? Daj proszę jakieś linki.
@Mrjohnsmith: Bo wiecznie gra uciemiężonego, a jak tylko ma okazję, to wrzuca na portale społecznościowe jakieś gównowywody atakujące ludzi, którzy śmią zadawać mu niewygodne pytania. Gość nie potrafi się odciąć od polityki, czym dzieli ludzi, ale jak przychodzi finał, "to rodacy dejcie!". Na dokładkę dodam, że gość od 20 lat pracuje głosem, a nie potrafi o niego zadbać. Normalnie mam uśmiech politowania na twarzy, jak na drugi dzień charczy do mikrofonu,
Wiem, ze nie musi ale dlaczego Mirku/Mirabelko nawet złotówki nie wrzucasz? Jakie masz powody?


@Mrjohnsmith: dobre pytanie. Odpowiedz nie jest latwa (akurat teraz w moim przypadku latwiej-delegacja za granica:P)
Ale do meritum:
powod 1: (IMHO nie do konca trafiony)
-bo nie cala kasa idzie na to co ma (jak wspomnialem dla mnie powod bez sensu-czesc kasy musi byc przeznaczona na "obsluge" itp)
powod 2:
-przeciez place skaldki i podatki-to panstwo powinno
@gorzki99: 1. Obsluga kosztuje tak jak napisales.
2. Panstwo kuleje, to chyba dobrze ze osoba prywatna potrafi cos takiego zorganizowac razem z obywatelami ?
3. Sytuacja fundacji jest klarowna. Gdyby PiS mial jakies dowody to Owsiak siedzialby w pierdlu od 5 lat bo nie od dzis wiadomo, ze go nie lubia.

Nie przeszkadza mi jak ktos nie daje. Zastanawiaja mnie tylko powody.
2. Panstwo kuleje, to chyba dobrze ze osoba prywatna potrafi cos takiego zorganizowac razem z obywatelami ?


@Mrjohnsmith: nie twierdze ze to zle ale jak napisalem niektorym moze sie to nie podobac bo przeciez placa a tu "prywaciarz" zbiera kupe kasy (tego ze czesc tej kasy musi wydac na "obsluge" juz nie widza)

ale @Ziutoslaw ma przynajmniej troche racji piszac:

należy naciskać na państwo, a przez tego rodzaju zbiórki udaje się
w 2019 panstwo wydalo ~100 mld na ochrone zdrowia.


@Mrjohnsmith: a masz jakies statystyki ile poszlo na wyplaty itp a ile na nowy sprzet?
wydatki panstwa na ochrone zdrowia uwzgledniaja wszystko - WOSP nie tworzy miejsc pracy tylko kupuje sprzet ktorego panstwo nie kupi bo go nie stac-bo kase musi wydac na inne cele